Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 855.92 kb
Id: 6293

Twórcze rozwiązywanie konfliktów miedzy dziećmi - pomysły na zabawy [część druga]

Anna Jankowska   Marzec 2017

"Bardzo ważnym aspektem tego rodzaju zabaw jest pokazanie dziecku zachowań prospołecznych, takich jak: empatia, udzielanie pomocy, dzielenie się, współdziałanie. To zachowania korzystne dla innych osób, zatem ukierunkowujące myślenie dziecka nie tylko na siebie i własne potrzeby. Oczywiście im stars... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjekonfliktyrozwój społecznytemperamentzabawa

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Bardzo ważnym aspektem tego rodzaju zabaw jest pokazanie dziecku zachowań prospołecznych, takich jak: empatia, udzielanie pomocy, dzielenie się, współdziałanie. To zachowania korzystne dla innych osób, zatem ukierunkowujące myślenie dziecka nie tylko na siebie i własne potrzeby. Oczywiście im starsze dziecko, tym większa zdolność do empatycznego postrzegania sytuacji czy innych osób. To zrozumiałe. Nie trzeba więc od razu wymagać od trzylatka, by rezygnował ze swoich pragnień dla dobra ogółu. To będzie trudne. Niemniej jednak wiele badań psychologicznych udowodniło, że dzieci w wieku przedszkolnym potrafi ą zwracać uwagę na sytuację, w jakiej znajdują się inni. Zatem pielęgnowanie „wewnętrznego egoisty” nie jest jedynym rozwiązaniem, jeśli chodzi o poszanowanie rozwoju małego człowieka. Dzieci w wieku trzech-czterech lat są bardziej skłonne odpowiadać na zmartwienia innych dzieci, solidaryzując się z nimi, jeśli łączą je relacje koleżeńskie. Inaczej mówiąc: Utożsamiam się z tym, co znam (kogo znam). Starsze dzieci są zdolne do empatyzowania również z osobami i postaciami, których nigdy nie znały. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz