Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 486.98 kb
Stron: 2
Id: 1458

Twój głos to skarb – pozwól mu wybrzmieć (część druga)

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska   Październik 2011

By głos był silny i zdrowy, by był dobrym narzędziem pracy, trzeba zadbać o kondycję organizmu, sprawność, sprężystość i elastyczność mięśni. Dzięki temu ciało nie przeszkadza w wydobywaniu dźwięków i jest doskonałym wsparciem w codziennym, wielogodzinnym eksploatowaniu strun głosowych. Każ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

zdrowieemisja głosunauczyciel

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Październik 2011

By głos był silny i zdrowy, by był dobrym narzędziem pracy, trzeba zadbać o kondycję organizmu, sprawność, sprężystość i elastyczność mięśni. Dzięki temu ciało nie przeszkadza w wydobywaniu dźwięków i jest doskonałym wsparciem w codziennym, wielogodzinnym eksploatowaniu strun głosowych.
Każdy, kto intensywnie posługuje się głosem w swojej pracy zawodowej, wie, jak bolesne i męczące może być używanie krtani. Rzadko uświadamiamy sobie, że mówienie i śpiewanie nie są funkcją tylko i wyłącznie krtani. Na efekt końcowy w postaci głosu składa się nie tylko wysiłek intelektualny, myślenie o tym, co i jak przekazujemy, ale także praca wielu grup mięśniowych zlokalizowanych w naszym ciele.


Druga część artykułu z zakresu kształtowania i rozwijania prawidłowej emisji głosu, w której zaprezentowano kolejne przydatne ćwiczenia.