Typ: pdf
Wielkość: 2595.51 kb
Id: 5751

Tutpuś i Malina [bajka edukacyjna + zabawy i zadania]

Agnieszka Borowiecka, Gabriela Gąsienica   Kwiecień 2016

(…) Pewnego dnia pani lisiczka powiedziała, że przedszkolaki mogą nazajutrz przynieść do szkółki swoje ulubione zabawki. Fala radosnych okrzyków przetoczyła się przez całą salę i z miejsca wszyscy zaczęli się zastanawiać, kto co ze sobą przyniesie. Sroczka chciała się pochwalić kolekcją szklanych ku... więcej
Pobierz

Zobacz również

bajkapsychologia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Bajka edukacyjna dla dzieci, które biorą cudze rzeczy bez pozwolenia wraz z nawiązującymi do jej treści zabawami i sytuacjami edukacyjnymi.
(…) Pewnego dnia pani lisiczka powiedziała, że przedszkolaki mogą nazajutrz przynieść do szkółki swoje ulubione zabawki. Fala radosnych okrzyków przetoczyła się przez całą salę i z miejsca wszyscy zaczęli się zastanawiać, kto co ze sobą przyniesie. Sroczka chciała się pochwalić kolekcją szklanych kuleczek, niedźwiadek z kolei pomyślał o wyścigówce, którą dostał od rodziców na urodziny, krecik postanowił, że weźmie do przedszkola swoją nową koparkę, a myszki bliźniaczki zaczęły się kłócić, bo miały wspólne zabawki i obie chciały przynieść ze sobą tę samą kolorową piłkę. – A ja zabiorę moją ulubioną lalę, co ma złote włosy – szepnęła wiewiórka Malina do jeżyka. Jeżyk Tuptuś pokiwał główką z uznaniem i nawet się ucieszył, bo sam postanowił przynieść swojego ukochanego pajacyka, więc mogliby razem z wiewiórką bawić się wspólnie jak zawsze.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania