Typ: pdf
Wielkość: 381.41 kb
Stron: 2
Id: 1405

Trening Skutecznego Nauczyciela

Violetta Kruczkowska   Wrzesień 2011

Nauczyciele przedszkolni są przygotowani do swojej pracy – to oczywiste. Mimo to dla wielu z nich problemem może się okazać codzienna komunikacja z dziećmi i ich rodzicami. A przecież bez tej kluczowej umiejętności trudno jest być skutecznym nauczycielem czy wychowawcą. Aby pomóc pedag... więcej
Pobierz

Zobacz również

nauczycielrozwój osobistyThomas GordonTrening Skutecznego Nauczyciela

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Nauczyciele przedszkolni są przygotowani do swojej pracy – to oczywiste. Mimo to dla wielu z nich problemem może się okazać codzienna komunikacja z dziećmi i ich rodzicami. A przecież bez tej kluczowej umiejętności trudno jest być skutecznym nauczycielem czy wychowawcą.
Aby pomóc pedagogom, Thomas Gordon opracował Trening Skutecznego Nauczyciela. Dr Thomas Gordon to nieżyjący już amerykański psycholog, psychoterapeuta i doradca rodzinny. Był konsultantem i doradcą Białego Domu do spraw rodziny oraz członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA). W 1999 r. odebrał złoty medal za zasługi dla psychologii w służbie społecznej. Był trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. W Polsce ukazały się jego trzy książki: „Jak dobrze żyć z ludźmi”, „Wychowanie bez porażek” i „Wychowanie bez porażek w szkole”.


W dalszej części artykułu zaprezentowane zostały założenia Treningu Skutecznego Nauczyciela oraz zalety płynące z uczestnictwa w nim.