Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 381.41 kb
Stron: 2
Id: 1405

Trening Skutecznego Nauczyciela

Violetta Kruczkowska   Wrzesień 2011

Nauczyciele przedszkolni są przygotowani do swojej pracy – to oczywiste. Mimo to dla wielu z nich problemem może się okazać codzienna komunikacja z dziećmi i ich rodzicami. A przecież bez tej kluczowej umiejętności trudno jest być skutecznym nauczycielem czy wychowawcą. Aby pomóc pedag... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielrozwój osobistyThomas GordonTrening Skutecznego Nauczyciela

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Nauczyciele przedszkolni są przygotowani do swojej pracy – to oczywiste. Mimo to dla wielu z nich problemem może się okazać codzienna komunikacja z dziećmi i ich rodzicami. A przecież bez tej kluczowej umiejętności trudno jest być skutecznym nauczycielem czy wychowawcą.
Aby pomóc pedagogom, Thomas Gordon opracował Trening Skutecznego Nauczyciela. Dr Thomas Gordon to nieżyjący już amerykański psycholog, psychoterapeuta i doradca rodzinny. Był konsultantem i doradcą Białego Domu do spraw rodziny oraz członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA). W 1999 r. odebrał złoty medal za zasługi dla psychologii w służbie społecznej. Był trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. W Polsce ukazały się jego trzy książki: „Jak dobrze żyć z ludźmi”, „Wychowanie bez porażek” i „Wychowanie bez porażek w szkole”.


W dalszej części artykułu zaprezentowane zostały założenia Treningu Skutecznego Nauczyciela oraz zalety płynące z uczestnictwa w nim.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz