Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Teatrzyki stolikowe z darami Froebla

Katarzyna Małek   Kwiecień 2016

(...)Podstawa programowa wychowania przedszkolnego (PPWP) nakłada na nauczycieli obowiązek realizowania treści w zakresie XVII obszarów. Do ich realizacji warto wykorzystywać różnorodne teksty kultury, w tym wiersze, prozę, zagadki, rymowanki, piosenki, utwory muzyczne. W zależności od potrzeb naucz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(...)Podstawa programowa wychowania przedszkolnego (PPWP) nakłada na nauczycieli obowiązek realizowania treści w zakresie XVII obszarów. Do ich realizacji warto wykorzystywać różnorodne teksty kultury, w tym wiersze, prozę, zagadki, rymowanki, piosenki, utwory muzyczne. W zależności od potrzeb nauczyciela i dzieci, zakładanych celów czy tematyki tygodniowej, miesięcznej, dostosowanych np. do aktualnej pory roku, można je interpretować różnorako. W przypadku wykorzystywania utworu literackiego, z reguły przychodzi nam na myśl realizacja treści z zakresu edukacji językowej.(…)Dzieci powinny być włączane do aktywnego przygotowywania elementów świata przedstawionego utworów literackich. Można to robić np. rano, gdy przedszkolaki schodzą się do przedszkola, wyznaczać scenografów, reżyserów, rekwizytorów – zgodnie z wytycznymi PPWP mówiącymi o tym, że dziecko powinno być wcielane w rolę zarówno widza, jak i aktora (obszar VII).(...)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!