Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Teatralny plac zabaw Jana Dormana

Milka Baran-Szymańska   Magazyn specjalny 2016

"(...) Niestety, zapewne nie jesteś teraz jedynym czytelnikiem, który zastanawia się w myślach: „No dobrze, ale kim był/jest ten Dorman?”. To smutna prawda – genialny pedagog, twórca i dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie – Jan Dorman (1912–1986) dziś jest niestety zapomniany. (...)Był nie tyl... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

inspiracjeteatrJan Dorman

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Niestety, zapewne nie jesteś teraz jedynym czytelnikiem, który zastanawia się w myślach: „No dobrze, ale kim był/jest ten Dorman?”. To smutna prawda – genialny pedagog, twórca i dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie – Jan Dorman (1912–1986) dziś jest niestety zapomniany. (...)Był nie tylko wspaniałym reżyserem, ale też genialnym eksperymentatorem, który nie wahał się inspirować dziecięcym sposobem widzenia świata. Więcej – to właśnie specyfika dziecięcej zabawy stała się kanwą jego przedstawień. Wykorzystywał on naturalną ekspresję dziecka oraz żywioł dziecięcej zabawy i dziecięcego języka, postulował uwolnienie teatru dziecięcego z konieczności przekazywania treści dydaktycznych, przesuwając akcent na walory artystyczne. Poza tym jego spektakle cechowały: afabularność, rytmy, repetycje, niezwykle oszczędna scenografia, kolaż literacki (w budowaniu scenariusza), wielofunkcyjność przedmiotu na scenie, odwołanie do wyobraźni i skojarzeń oraz brak morału. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka