Typ: pdf
Wielkość: 4206.73 kb
Stron: 3
Id: 1550

Tańce rozwijające kratywność

Elżbieta Kędzior-Niczyporuk   Grudzień 2011

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (a... więcej
Pobierz

Zobacz również

muzykatańce integracyjneKLANZA

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (albo i jakichkolwiek) umiejętności tanecznych, szybko się uczą. Poza tym zarówno prowadzący, jak i inni członkowie grupy, którzy już opanowali taniec, „podpowiadają” pozostałym. Taniec stwarza tu więc jeszcze jedno pole do współpracy w grupie, do zwrócenia uwagi na potrzeby innych i do niesienia pomocy.


W artykule przeczytamy m.in. o korzyściach wynikających z tańców grupowych oraz o tańcach integracyjnych w metodzie KLANZY w ogóle, a także zapoznamy się z kilkunastoma pomysłami na tańce/zabawy ruchowe przy muzyce, rozwijające kreatywność uczestników.