Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Tańce rozwijające kratywność

Elżbieta Kędzior-Niczyporuk  
Grudzień 2011

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (a... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 4206.73 kb
Stron: 3
Id: 1550

Zobacz również

muzyka
tańce integracyjne
KLANZA

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
muzyka
tańce integracyjne
KLANZA


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (albo i jakichkolwiek) umiejętności tanecznych, szybko się uczą. Poza tym zarówno prowadzący, jak i inni członkowie grupy, którzy już opanowali taniec, „podpowiadają” pozostałym. Taniec stwarza tu więc jeszcze jedno pole do współpracy w grupie, do zwrócenia uwagi na potrzeby innych i do niesienia pomocy.


W artykule przeczytamy m.in. o korzyściach wynikających z tańców grupowych oraz o tańcach integracyjnych w metodzie KLANZY w ogóle, a także zapoznamy się z kilkunastoma pomysłami na tańce/zabawy ruchowe przy muzyce, rozwijające kreatywność uczestników.