Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Tańce rozwijające kratywność

Elżbieta Kędzior-Niczyporuk   Grudzień 2011

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (a... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Specyfiką tańca integracyjnego, bo taki właśnie wykorzystywany bywa w metodzie KLANZY, jest to, że jest on wykonywany w grupie (najczęściej w kręgu) bądź w często zmieniających się parach. Specjalnie opracowany prosty układ choreograficzny powoduje, że uczestnicy, nawet ci bez szczególnych (albo i jakichkolwiek) umiejętności tanecznych, szybko się uczą. Poza tym zarówno prowadzący, jak i inni członkowie grupy, którzy już opanowali taniec, „podpowiadają” pozostałym. Taniec stwarza tu więc jeszcze jedno pole do współpracy w grupie, do zwrócenia uwagi na potrzeby innych i do niesienia pomocy.


W artykule przeczytamy m.in. o korzyściach wynikających z tańców grupowych oraz o tańcach integracyjnych w metodzie KLANZY w ogóle, a także zapoznamy się z kilkunastoma pomysłami na tańce/zabawy ruchowe przy muzyce, rozwijające kreatywność uczestników.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się