Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 6466.51 kb
Id: 7415

Tam, gdzie króluje wyobraźnia, czyli pasja czytania

Anna Jankowska   lipiec-sierpień 2018

"Jednym z ważniejszych powodów, dla którego warto czytać z dziećmi, jest budowanie słownika wewnętrznego, poznawanie języka ojczystego i ogólnie rozwój mowy. Słownik wewnętrzny jest tym, z którego dzieci będą korzystać całe życie. Im więcej im damy dzisiaj, tym łatwiej im będzie w przyszłości. To ws... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja czytelniczapedagogizacjapedagogizacja rodzicówwspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

lipiec-sierpień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Jednym z ważniejszych powodów, dla którego warto czytać z dziećmi, jest budowanie słownika wewnętrznego, poznawanie języka ojczystego i ogólnie rozwój mowy. Słownik wewnętrzny jest tym, z którego dzieci będą korzystać całe życie. Im więcej im damy dzisiaj, tym łatwiej im będzie w przyszłości. To wszystkie zdania i słowa, którymi otaczamy dziecko każdego dnia. Potoczna mowa jest ważna, codzienne rozmowy również, ale wspólne czytanie to coś więcej, bo chyba nikt nie zaprzeczy, że język baśni i bajek nieco różni się od codziennego. Wykorzystuje różne formy literackie i artystyczne, porusza tematy, które na co dzień mogą nie istnieć w rzeczywistości dziecka. Daje możliwość poznawania nowych elementów stylistycznych, wyrażeń, przenośni, a przede wszystkim pozwala każdego dnia uczyć się nowych rzeczy i budować wyobraźnię. (...)"

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz