Polecamy [SZKOLENIE ONLINE] PIOTR KAJA: Jak przygotować przedszkolaki do występów publicznych – kształtowanie kompetencji miękkich z dbałością o sferę emocjonalną dziecka

tydzień temu LIVE

Zapraszamy 12 września 2024 r. (czwartek) o godz. 20:00 na SZKOLENIE ONLINE: Jak przygotować przedszkolaki do występów publicznych – kształtowanie kompetencji miękkich z dbałością o sferę emocjonalną dziecka (PIOTR KAJA).

Najnowsze szkolenie bliżejprzedszkolnej akredytowanej Akademii Edukacji!
Zapraszamy na BEZPŁATNY stream jednej* (z czterech) godziny tego napełnionego wiedzą i praktycznymi przykładami szkolenia.

Czego dowiesz się podczas całego szkolenia?

• Jak umiejętnie planować i organizować zajęcia muzyczne pod kątem wykorzystania nabytych przez dzieci na zajęciach umiejętności do wykorzystania podczas występów publicznych?
  • Jak dokonywać podziału piosenek do śpiewania i do zabawy zgodnie z możliwościami wykonawczymi dziecka?
  • Jak rozumieć treści podstawy programowej i w jaki sposób realizować je w zabawach muzyczno-ruchowych?
  • Jak świadomie postrzegać potrzeby dziecka w zakresie rozwoju społecznego i emocjonalnego?
  • Jak dostrzegać w zabawach z muzyką elementy związane z kształtowaniem u dzieci umiejętności artystycznych, społecznych, prematematycznych i językowych?

Przebieg szkolenia:

• Budowanie kompetencji rytmicznych w motoryce dużej i małej, jako podstawowego elementu koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej grupy.
  • Muzyka osią programową w kształtowaniu umiejętności artystycznych, społecznych, prematematycznych i językowych.
  • Ćwiczenia percepcji słuchowej z wykorzystaniem dziecięcego repertuaru wokalnego zgodnie z możliwościami wykonawczymi aparatu głosowego (piosenki do śpiewania i piosenki do zabawy).
  • Piosenka dziecięca narzędziem do kształtowania kompetencji innych niż muzyczne.
  • Budowanie narracji muzyką/dźwiękiem oraz narracji słowem i ruchem.
  • Taniec elementem integracji grupy oraz podsumowaniem – wizualizacją projektu rozwijania kompetencji nie tylko muzycznych.

WAŻNE! Szkolenie nie będzie zapisane!

*Całe szkolenie (łącznie 4 godziny dydaktyczne): zobacz tutaj

KIEDY?
12 września 2024 (czwartek), godz. 20:00-21:00

GDZIE?
Oglądaj na naszej stronie na Facebooku, na kanale YouTube lub na Instagramie

Wydarzenie BEZPŁATNE, nie ma potrzeby rejestracji.

Dla chętnych będzie możliwość zakupienia zaświadczenia o udziale w spotkaniu (w wersji elektronicznej – PDF). Link do zaświadczenia zostanie podany podczas transmisji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, by nie zapomnieć o spotkaniu

***
Piotr KAJA – kompozytor, aranżer, muzyk, współautor Nowej Podstawy Programowej Nauczyciel muzyki i rytmiki, edukator/trener prowadzący od 1993 roku warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Uczestnik międzynarodowych projektów edukacyjnych. Uczestnik i lektor Międzynarodowych Letnich Kursów Orffa organizowanych przez Instytut Carla Orffa w Salzburgu. Uczestnik i lektor AMIS Music Educators Conference 2016 organizowanej przez The Association for Music in International Schools (Wielka Brytania). Autor i współautor licznych publikacji książkowych oraz opracowań muzycznych. Ponadto autor wielu artykułów metodycznych, naukowych i popularnonaukowych, programów nauczania muzyki oraz programów wychowania przedszkolnego. Członek zespołu nominowanego do WORLD SUMMIT AWARD 2007 za najlepszy projekt e-learningowy w Polsce. Współtwórca Ogólnopolskiego Programu Twórczy Nauczyciel - Twórcza Edukacja oraz projektu edukacyjnego P21 - Twórcze Przedszkole XXI wieku. Współautor Podstawy programowej w zakresie edukacji muzycznej (2008 r.). Członek Zespołu Autorskiego Pakietów Edukacyjnych opracowującego oprogramowanie podłóg interaktywnych oraz ekspert dydaktyczny DIDACTIX IT. Członek Rady Programowej Trampolina i ekspert PWN w zakresie edukacji muzycznej w przedszkolu (2018-2022). Obecnie nauczyciel muzyki w szkole podstawowej, nauczyciel rytmiki w przedszkolu oraz nauczyciel doradca metodyczny w zakresie muzyki na poziomie szkół podstawowych (CEN Łomża).