Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 8 i 9

Ewa Zielińska   
Wrzesień 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 8 i 9. Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej   Ewa Zielińska Część 8:  Kontynuacja tematu „Kształtowanie um... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (11.07 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 231.7 kb
Id: 6653

Zobacz również

Ewa Zielińska
pedagogizacja
sześciolatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
Ewa Zielińska
pedagogizacja
sześciolatek


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 8 i 9.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

 

Ewa Zielińska

Część 8:  Kontynuacja tematu „Kształtowanie umiejętności czytania w przedszkolu i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci”, rozpoczętego w dodatku do numeru 6.189 czerwiec 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
 

W tej części znajdziesz:

  • Kształtowanie gotowości do nauki pisania;
  • Współpraca z rodzicami w zakresie przygotowania dziecka do nauki czytania i pisania.
     

dr Marta Kotarba

Część 9: Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych.
 

W tej części znajdziesz:

  • O walorach i warunkach wczesnego nauczania języka obcego;
  • Kilka uwag metodycznych, czyli o tym, po co dzieciom język obcy i dlaczego tak ważne jest kształtowanie u przedszkolaków językowej kompetencji komunikacyjnej;
  • Cele i treści kształcenia w zakresie przygotowania dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym.
     

Kontynuacja tego tematu w kolejnej części „Sześciolatków”, która towarzyszyć będzie numerowi październikowemu z materiałami na LISTOPAD (10.193 październik 2017) miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (9.192/2017 – materiały na październik).

 

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

 

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA