Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 192.65 kb
Stron: 8
Id: 6251

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Luty 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne.   Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej Część 6: Wspomaganie sześciolatków w rozwijaniu czynności intelektualny... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przedszkolnaEdyta Gruszczyk-Kolczyńskapedagogizacjapedagogizacja rodzicówsześciolateksześciolatki w przedszkolu

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Luty 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne.

 

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej


Część 6: Wspomaganie sześciolatków w rozwijaniu czynności intelektualnych: dostrzeganie regularności i korzystanie z nich, łączenie przyczyny ze skutkiem, coraz precyzyjniejsze klasyfikowanie.


W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

  • Rytmy, czyli wspomaganie dzieci w dostrzeganiu regularności i sprawne korzystanie z nich;
  • Wspomaganie dzieci w wiązaniu przyczyny ze skutkiem i przewidywaniu, co się może zdarzyć;
  • Wspomaganie dzieci w ustalaniu kolejnych czynności prowadzących do celu;
  • Wspomaganie dzieci w wiązaniu przyczyny ze skutkiem;
  • Wspomaganie dzieci w ustaleniu, co trzeba zrobić, aby było lepiej;
  • Intensywne wspomaganie dzieci w precyzyjnym klasyfikowaniu.

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (2.185/2017 – materiały na marzec).

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.
 

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dostaniesz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz