Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Grudzień 2016

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 4   Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne   ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (12.183/2016 – materiały na styczeń).

Część czwarta: Wspomaganie sześciolatków w kształtowaniu nawyków świadczących o dobrym wychowaniu. Wdrażanie do samoobsługi, porządkowania swojego otoczenia oraz do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

• wdrażanie do utrzymania higieny osobistej w taki sposób, aby stało się to nawykiem;

• wdrażanie dzieci do kulturalnego zachowania się przy stole podczas spożywania posiłków;

• wyrabianie u dzieci nawyku dbałości o swoje ubranie oraz kształtowanie umiejętności sprawnego nakładania i zdejmowania ubrania;

• wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dostaniesz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

ZOBACZ pozostałe części publikacji