Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 3

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Listopad 2016

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (11.182/2016 – materiały ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (11.182/2016 – materiały na grudzień)

Część 3: Wspomaganie dzieci w rozwijaniu zdolności odróżniania dobra od zła i kierowaniu się dobrem w codziennych sytuacjach

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

  • ustanawianie dobrych obyczajów w przedszkolu,
  • skuteczne sposoby zapoznawania rodziców z regulaminem przedszkola,
  • baśnie jako sposób pomagania dzieciom odróżnić dobro od zła,
  • stosowanie metody Baśnie sposobem pomagania dzieciom odróżnić dobro od zła w wychowaniu domowym i przedszkolnym,
  • rozwijanie u dzieci naturalnej skłonności do spełniania dobrych uczynków,
  • wspomaganie sześciolatków w kształtowaniu nawyków świadczących o dobrym wychowaniu; wdrażanie do samoobsługi, porządkowania swojego otoczenia i do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

 

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dostaniesz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

 

ZOBACZ pozostałe części publikacji 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka