Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 291.54 kb
Stron: 8
Id: 6079

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 2

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Październik 2016

NOWOŚĆ Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne. Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (10.181 paźd... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Edyta Gruszczyk-KolczyńskaEwa Zielińskagotowość szkolnapodstawa programowaprogramprojekty edukacyjneprzygotowanie do szkołysześciolateksześciolatki w przedszkoluszkoła

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

NOWOŚĆ

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (10.181 październik 2016 – materiały na listopad)

Część 2: Kształtowanie umiejętności społecznych sześciolatków. Wspomaganie dzieci w rozwijaniu zdolności do obdarzania uwagą i porozumiewania się z innymi. Wdrażanie do zgodnego funkcjonowania w zabawie i wspólnych zadaniach oraz do kulturalnego zachowania się dzieci na ulicy, w środkach transportu, w placówkach handlowych itd.

 

Czytelnik znajdzie w niej treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

  • pomaganie dzieciom w kształtowaniu obrazu własnego ja;
  • wspomaganie dzieci w obdarzaniu uwagą innych i niewerbalnym porozumiewaniu się;
  • wspomaganie dzieci w autoprezentacji;
  • ustalanie reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej;
  • kulturalne zachowanie się na ulicy, w środkach transportu, w placówkach handlowych;
  • kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania z innymi dziećmi;
  • wdrażanie dzieci do rozumienia, że nie wszystkie pragnienia mogą być spełnione;
  • rozwijanie u dzieci postaw społecznych.

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA otrzymasz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kompletując wszystkie części otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

ZOBACZ pozostałe części

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz