Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 14

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska    Maj 2018

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 14   Część 14: prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska Wychowanie przez sztukę: wspomaganie dzieci do wypowiadania się w działalności p... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Maj 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 14

 

Część 14:

prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska

Wychowanie przez sztukę: wspomaganie dzieci do wypowiadania się w działalności plastycznej.  Przybliżanie dzieciom dzieł sztuki i rozmawianie o doznaniach artystycznych.

 

W tej części znajdziesz:

  • O celach i rozszerzonym zakresie wychowania dzieci przez sztuki plastyczne, treści kształcenia oraz ich realizację;
  • Stwarzanie dzieciom okazji do działalności plastycznej poprzedzonej doświadczeniami ruchowymi, dotykowymi i przestrzennymi;
  • Stwarzanie okazji do działalności plastycznej poprzedzonej przeżyciami muzycznymi;
  • Uwrażliwianie dzieci na piękno architektury;
  • Kilka zdań o organizowaniu wystaw dziecięcych dzieł plastycznych oraz ich przechowywaniu.

 

W przyszłym miesiącu:

dr Jan Amos Jelinek

Wychowanie techniczne w przedszkolu: podstawy oraz treści kształcenia i opisy zajęć z dziećmi.

 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (5.200/2018 – materiały na czerwiec).

 

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź