Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Styczeń 2018

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 10 - kontynuacja tematu.   Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej Część 10: Kontynuacja tematu „Edukacja matematyczn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2018

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Część 10: Kontynuacja tematu „Edukacja matematyczna i wspomaganie rozwoju umysłowego sześciolatków. Ważniejsze ustalenia metodyczne, treści kształcenia i opisy wzorcowych zajęć z dziećmi”, rozpoczętego w dodatku do numeru 11.194 listopad 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia zabaw i sytuacje zadaniowe:

• Wspomaganie sześciolatków w rozumieniu sensu pomiaru płynów
  • Wspomaganie sześciolatków w rozumieniu sensu pomiaru ciężaru
  • Wspomaganie dzieci w gromadzeniu doświadczeń w samodzielnym ważeniu
  • Wspomaganie dzieci w operacyjnym rozumowaniu w zakresie ustalania ciężaru. Umowy dotyczące jednostek pomiaru ciężaru
  • Intuicje i zarysy pojęć geometrycznych w edukacji matematycznej sześciolatków
  • Pomaganie dzieciom w tworzeniu intuicji i nadawaniu im zarysów takich pojęć jak trójkąt, prostokąt, kwadrat i koło
  • Pomaganie dzieciom w dostrzeżeniu efektu odbicia, obrotu i przesunięcia figur geometrycznych

W przyszłym miesiącu:

prof. Małgorzata Kupisiewicz

„Wychowanie ekonomiczne sześciolatków w domu i w przedszkolu. Poznawanie wartości pieniądza w systemie monetarnym, nabywanie umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych, odkrywanie zasad gospodarowania pieniędzmi”.

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (1.196/2018 – materiały na luty).

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA