Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 10

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Grudzień 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 10. Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej   Część 10: Kontynuacja tematu „Edukacja matematyczna i wspomaganie ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 10.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

 

Część 10: Kontynuacja tematu „Edukacja matematyczna i wspomaganie rozwoju umysłowego sześciolatków. Ważniejsze ustalenia metodyczne, treści kształcenia i opisy wzorcowych zajęć z dziećmi”, rozpoczętego w dodatku do numeru 11.194 listopad 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia zabaw i sytuacje zadaniowe:

 • Wspomaganie sześciolatków w coraz precyzyjniejszym rachowaniu
 • Wspomaganie dzieci w zadaniach wymagających ustalania sumy i różnicy po każdej manipulacji typu dodać lub odjąć
 • Wspomaganie dzieci w rachowaniu na zbiorach zastępczych
 • Intuicje mnożenia i dzielenia u dzieci przedszkolnych. Jak je rozwijać w edukacji przedszkolnej
 • Wspomaganie dzieci w ustalaniu stałości liczby elementów w zbiorach mimo zmian w ich układzie sugerujących, że jest ich więcej lub mniej
 • Wspomaganie dzieci w ustalaniu równoliczności zbiorów
 • Wspomaganie dzieci w rozumowaniach, które pomogą im rozumieć aspekt kardynalny liczb naturalnych
 • Wspomaganie sześciolatków w rozumieniu sensu pomiaru długości
   

Kontynuacja tematu w kolejnej części „Sześciolatków”, która towarzyszyć będzie numerowi 1.196 styczeń 2018 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (12.195/2017 – materiały na styczeń).
 

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.
 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź