Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 1

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska  
Wrzesień 2016

NOWOŚĆ - cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania 9.180/2016 z materiałami na październik. Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cel... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 265.93 kb
Stron: 8
Id: 6028

Zobacz również

Ewa Zielińska
gotowość szkolna
podstawa programowa
program
projekty edukacyjne
przedszkole
sześciolatek
szkoła

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
Ewa Zielińska
gotowość szkolna
podstawa programowa
program
projekty edukacyjne
przedszkole
sześciolatek
szkoła


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

NOWOŚĆ - cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA otrzymasz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kompletując wszystkie części otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

Część 1: O potrzebie napisania autorskiego programu i szkiców metodycznych o edukacji przedszkolnej dzieci, które niebawem rozpoczną naukę w szkole. Dlaczego poszczególne części będą towarzyszyć miesięcznikowi BLIŻEJ PRZEDSZKOLA i co będą zawierać.

Czytelnik znajdzie w niej m.in.:

  • opis obszarów, w których można i należy zapewnić sześciolatkom szczególne i dodatkowe wsparcie;
  • opis wyzwań, w obliczu których stają nauczyciele i rodzice sześciolatków i rodzajów wsparcia, jakie mogą otrzymać na tej drodze;
  • krótką charakterystykę serii publikacji i opis kolejnych jej części;
  • informacje o tym, w jaki sposób kolejne części publikacji ułatwią organizowanie edukacji sześciolatków w roku poprzedzającym podjęcie nauki szkolnej w rozszerzonej i ambitniejszej wersji.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 

ZOBACZ pozostałe części