Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 378.49 kb
Stron: 2
Id: 3080

Symptomy ryzyka dysleksji

Aneta Wojnarowska   Styczeń 2013

W dalszej części artykułu znajdziemy m.in. wyczerpującą listę objawów – stworzoną przez Ewę Zielińską, a wynikającą z ogromnego doświadczenia Autorki – symptomów zapowiadających specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu. Lista ta została podzielona na objawy, któ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dysleksjanauka czytanianauka pisaniawczesne wspomaganie

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W dalszej części artykułu znajdziemy m.in. wyczerpującą listę objawów – stworzoną przez Ewę Zielińską, a wynikającą z ogromnego doświadczenia Autorki – symptomów zapowiadających specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu. Lista ta została podzielona na objawy, które mogą wystąpić w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Listę tę – do pobrania i przekazania rodzicom – znajdziesz TU!

Fragment artykułu:
Dzieci ryzyka dysleksji mogą być identyfikowane przez rodziców, logopedów i nauczycieli na podstawie charakterystycznych symptomów. Nie tylko w wieku przedszkolnym można odczytać wiele sygnałów, które ten stan zapowiadają. Pojawiają się one już w okresie poniemowlęcym. Aby jednak dostrzec owe symptomy, należy je poznać.
(…) Wiedza na temat patomechanizmu dysleksji rozwojowej i innych specyficznych trudności w uczeniu się – etiologii, objawów i dynamiki ich zmian na przestrzeni życia, umożliwia rozpoznawanie ich symptomów, ale także tych, które je zapowiadają – objawów ryzyka dysleksji. (…) Oczywiście, do rozpoznania zagrożenia dysleksją, dysortografią i dysgrafią nie wystarczy stwierdzenie pojedynczego objawu. Im więcej symptomów zauważamy, tym jest ono bardziej prawdopodobne.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz