Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3758.93 kb
Id: 5986

Święto Roweru obchodzimy – przy tej okazji aktywnie się bawimy! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Wrzesień 2016

Cele ogólne: poszerzanie wiedzy dzieci na temat rowerów; zapoznanie przedszkolaków z historią powstania roweru; zapoznanie dzieci z budową roweru i jego rodzajami; wzbogacanie wiedzy starszaków na temat zasad bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem; stwarzanie przedszkolakom okazji do samodzielnego zdo... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 6
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bezpieczeństwodobrypoczatekDzień Rowerupięciolatekscenariusz zajęćsześciolatek

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na październik.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: poszerzanie wiedzy dzieci na temat rowerów; zapoznanie przedszkolaków z historią powstania roweru; zapoznanie dzieci z budową roweru i jego rodzajami; wzbogacanie wiedzy starszaków na temat zasad bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem; stwarzanie przedszkolakom okazji do samodzielnego zdobywania wiedzy i prezentowania jej na forum; doskonalenie umiejętności językowych – budowanie dłuższych form wypowiedzi, analiza i synteza sylabowa wyrazów, wdrażanie do czytania globalnego; doskonalenie umiejętności matematycznych – przeliczanie, proste działania na dodawanie i odejmowanie, intuicyjne mierzenie długości; doskonalenie umiejętności logicznego myślenia; doskonalenie myślenia przyczynowo-skutkowego; wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad i reguł gier zespołowych; stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej i wykonywania ćwiczeń ruchowych z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych; rozwijanie słuchu muzycznego i poczucia rytmu.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz