Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 453.8 kb
Stron: 3
Id: 3269

Strach ma wielkie oczy (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Kwiecień 2013

Ze wstępu do artykułu: Ekspresjonizm to jeden z trendów w sztuce końca XIX i początku XX wieku. Schyłek wieku przyniósł wraz z rewolucjami i psychoanalizą zainteresowanie człowiekiem – jego nastrojami i przeżyciami. Sztuka zainspirowana afrykańską kulturą dążyła do ekspresji emocji i wywołania okreś... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Spotkania ze sztukąplastyka

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: konieczne do realizacji opisanych zajęć reprodukcje obrazków - pobierzesz je z TEJ strony.

W tym praktyczny artykule znajdziesz:
  • pomysły na zabawy plastyczne związane z okresem ekspresjonizmu („Słoneczniki”, „Gwieździsta noc nad Rodanem”, „Makieta pokoju Vincenta”, „Gwieździsta noc”, „Krzyk”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.
Ze wstępu do artykułu: Ekspresjonizm to jeden z trendów w sztuce końca XIX i początku XX wieku. Schyłek wieku przyniósł wraz z rewolucjami i psychoanalizą zainteresowanie człowiekiem – jego nastrojami i przeżyciami. Sztuka zainspirowana afrykańską kulturą dążyła do ekspresji emocji i wywołania określonych uczuć u odbiorcy. Artyści posługiwali się takimi środkami, jak deformacja, ostre jaskrawe barwy, kontrasty kolorystyczne, mocno zarysowane kontury przedmiotów i mocna faktura. Za ojca ekspresjonizmu uważa się najbardziej rozpoznawalnego malarza na świecie Vincenta van Gogha. Obraz „Krzyk” innego wybitnego malarza tego kierunku Edvarda Muncha do dziś wzbudza silne emocje. Dlatego też omawiając ten kierunek, skupimy się na tych dwóch wybitnych artystach.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz