Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 671.83 kb
Stron: 3
Id: 18

Stażysta - szansa na rozwój czy uciążliwy balast?

Renata Książkiewicz   Wrzesień 2010

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się d... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

stażawans zawodowynauczyciel

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się do rozmowy. Komplet dokumentów, nienaganne maniery, strój, ogólna orientacja w działalności placówki, w której chcielibyśmy być zatrudnieni, pozytywne nastawienie, otwartość i sprecyzowanie planów zawodowych to istotne elementy, które pozwolą w czasie rozmowy wyzwolić rodzaj pozytywnej energii i zainteresowanie dyrektora przedszkola przedstawioną kandydaturą.


Autorka w swoim tekście opisała pierwsze kroki nauczyciela na ścieżce awansu zawodowego – od rozmowy kwalifikacyjnej w przedszkolu, po dokonanie oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty – także z perspektywy dyrektora i opiekuna stażu.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania