Stażysta - szansa na rozwój czy uciążliwy balast?

Renata Książkiewicz   Wrzesień 2010

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się do rozmowy. Komplet dokumentów, nienaganne maniery, strój, ogólna orientacja w działalności placówki, w której chcielibyśmy być zatrudnieni, pozytywne nastawienie, otwartość i sprecyzowanie planów zawodowych to istotne elementy, które pozwolą w czasie rozmowy wyzwolić rodzaj pozytywnej energii i zainteresowanie dyrektora przedszkola przedstawioną kandydaturą.

Autorka w swoim tekście opisała pierwsze kroki nauczyciela na ścieżce awansu zawodowego – od rozmowy kwalifikacyjnej w przedszkolu, po dokonanie oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty – także z perspektywy dyrektora i opiekuna stażu.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania