Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Stażysta - szansa na rozwój czy uciążliwy balast?

Renata Książkiewicz   Wrzesień 2010

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się d... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się do rozmowy. Komplet dokumentów, nienaganne maniery, strój, ogólna orientacja w działalności placówki, w której chcielibyśmy być zatrudnieni, pozytywne nastawienie, otwartość i sprecyzowanie planów zawodowych to istotne elementy, które pozwolą w czasie rozmowy wyzwolić rodzaj pozytywnej energii i zainteresowanie dyrektora przedszkola przedstawioną kandydaturą.


Autorka w swoim tekście opisała pierwsze kroki nauczyciela na ścieżce awansu zawodowego – od rozmowy kwalifikacyjnej w przedszkolu, po dokonanie oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty – także z perspektywy dyrektora i opiekuna stażu.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!