Typ: pdf
Wielkość: 671.83 kb
Stron: 3
Id: 18

Stażysta - szansa na rozwój czy uciążliwy balast?

Renata Książkiewicz   Wrzesień 2010

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się d... więcej
Pobierz

Zobacz również

stażawans zawodowynauczyciel

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

(…) Aby odpowiedzieć na pytanie: kim dla przedszkola są stażyści – młodzi nauczyciele, dopiero rozpoczynający pracę, trzeba się przyjrzeć najpierw samemu stażyście. Każdy kandydat starający się o pracę wie, że podstawą sukcesu jest determinacja oraz maksymalnie dobre przygotowanie się do rozmowy. Komplet dokumentów, nienaganne maniery, strój, ogólna orientacja w działalności placówki, w której chcielibyśmy być zatrudnieni, pozytywne nastawienie, otwartość i sprecyzowanie planów zawodowych to istotne elementy, które pozwolą w czasie rozmowy wyzwolić rodzaj pozytywnej energii i zainteresowanie dyrektora przedszkola przedstawioną kandydaturą.


Autorka w swoim tekście opisała pierwsze kroki nauczyciela na ścieżce awansu zawodowego – od rozmowy kwalifikacyjnej w przedszkolu, po dokonanie oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty – także z perspektywy dyrektora i opiekuna stażu.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania