Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 406.48 kb
Stron: 4
Id: 907

Start małego i dużego przedszkolaka (organizacja i przebieg procesu adaptacyjnego dzieci i ich rodziców)

Agnieszka Czeglik   Maj 2011

Organizacja i przebieg procesu adaptacji dzieci trzyletnich do przedszkola może mieć decydujące znaczenie dla rozwoju dziecka. Zagadnienie przystosowania jest bardzo istotne zarówno dla rodziców, jak i pedagogów. Te dwa podmioty są odpowiedzialne za charakter przebiegu adaptacji... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

adaptacjacykl Zarządzanie przedszkolemdyrektornauczycielrodzicetrzylatekwspółpraca z rodzicamizebranie

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Organizacja i przebieg procesu adaptacji dzieci trzyletnich do przedszkola może mieć decydujące znaczenie dla rozwoju dziecka. Zagadnienie przystosowania jest bardzo istotne zarówno dla rodziców, jak i pedagogów. Te dwa podmioty są odpowiedzialne za charakter przebiegu adaptacji dziecka do przedszkola. Świadomość tego powinna zaowocować ich partnerską współpracą.

Rozwój człowieka dokonuje się w środowisku, w którym żyje i wchodzi w szereg relacji. Przy czym należy zwrócić uwagę na szczególny wpływ środowiska społecznego. Stajemy się jego członkami w momencie przyjścia na świat. Dziecko zaczyna swój rozwój w środowisku
rodzinnym, czuje się w nim bezpieczne i kochane. W momencie rozpoczęcia funkcjonowania w środowisku instytucjonalnym często pojawiają się trudności. Trzeba przy tym pamiętać, że warunkiem prawidłowego rozwoju dziecka jest właściwe przystosowanie się do nowych warunków, nowego środowiska.


W artykule opisano, na czym powinien polegać pierwszy kontakt dziecka z przedszkolem, jak powinno wyglądać pierwsze (już w czerwcu roku szkolnego poprzedzającego) zebranie z rodzicami, w jaki sposób zorganizować sierpniowe dni adaptacyjne i co zrobić, by we wrześniu pomóc i dzieciom i rodzicom w odnalezieniu się w nowej dla nich sytuacji.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz