SPRZĄTANKI – piosenki i utwory muzyczne zachęcające do porządków (12 utworów MP3)

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (19.90 PLN brutto).
Otwórz w płytotece
Uzyskaj dostęp do tego utworu oraz do ponad 7000 innych utworów umieszczonych w serwisie moja płytoteka.

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Dzieci sprzątające zabawki chętnie, z uśmiechem na twarzy i do tego śpiewające? Czy to w ogóle możliwe? Tak! Mamy na to sprawdzony sposób: „SPRZĄTANKI - piosenki i utwory muzyczne zachęcające do porządków” to zestaw 6 piosenek i 6 utworów muzycznych, które można wykorzystać jako sygnały muzyczne do sprzątania zarówno w sali przedszkolnej jak i w domu. Teksty piosenek wyjaśniają sens utrzymania przestrzeni w porządku, a utwory muzyczne mają charakter aktywizujący i rozweselający, aby sprzątanie budziło w dzieciach pozytywne skojarzenia i było efektywne zarazem. Posłuchaj fragmentów piosenek

Posłuchaj demo utworów

10 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW NA ZACHĘCENIE DZIECI DO SPRZĄTANIA:

1. WPROWADŹ RUTYNĘ - Ustal stałe godziny sprzątania, na przykład po zakończonej zabawie lub przed kolacją. Regularność pomaga dzieciom przyzwyczaić się do obowiązku sprzątania.
  2. STWÓRZ SYSTEM MOTYWACYJNY - Motywuj dzieci poprzez nagrody za dobrze wykonane zadania. Mogą to być małe upominki, dodatkowy czas na zabawę czy wspólne wyjście na lody.
  3. SPRZĄTANIE JAKO GRA - Przekształć sprzątanie w zabawę, na przykład wprowadzając odliczanie czasu, kto szybciej posprząta (może być z klepsydrą lub minutnikiem), lub grę w chowanego zabawek.
  4. ŚPIEWAJ I TAŃCZ - Włącz wesołe piosenki do sprzątania. Muzyka może sprawić, że sprzątanie stanie się przyjemniejsze i bardziej energetyczne. Tutaj świetnie sprawdzi się płyta SPRZĄTANKI
  5. DAJ DOBRY PRZYKŁAD - Dzieci naśladują dorosłych. Sprzątając razem z nimi i pokazując, że dbanie o porządek jest ważne, zachęcasz je do podobnych zachowań.
  6. USTAL JASNE ZASADY - Wyjaśnij dzieciom, jakie są twoje oczekiwania dotyczące porządku. Ustal jasne zasady, które będą konsekwentnie przestrzegane.
  7. PODZIEL PRACE NA MAŁE KROKI - Dla dzieci duże zadania mogą wydawać się przytłaczające. Podziel prace na mniejsze kroki, aby łatwiej było im je wykonać.
  8. CHWAL ZA WYSIŁEK - Pamiętaj, aby chwalić dzieci za każdy wysiłek, nawet jeśli sprzątanie nie jest wykonane perfekcyjnie. Pozytywne wzmocnienie buduje motywację.
  9. PERSONALIZUJ PRZESTRZEŃ - Pozwól dzieciom personalizować swoje przestrzenie, na przykład wybierając miejsca na swoje zabawki. Dzieci chętniej dbają o coś, co uważają za swoje.
  10. ZRÓB TO RAZEM - Sprzątanie może stać się czasem spędzonym wspólnie z rodziną. Wykonywanie obowiązków razem wzmacnia więzi rodzinne i uczy współpracy.

Zastosowanie tych metod i trików sprawi, że sprzątanie z dziećmi stanie się mniej uciążliwe, a bardziej radosne i produktywne. Dzieci nauczą się odpowiedzialności, samodyscypliny i współpracy, a utrzymanie porządku w domu stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Zachęcenie dzieci do sprzątania wymaga kreatywności i cierpliwości. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, więc warto eksperymentować z różnymi metodami, aby znaleźć te, które najlepiej działają na Twoich podopiecznych. Powodzenia!

Album dostępny również dla abonentów serwisu streamingowego Moja płytoteka.

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka