Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sprintem do maratonu. IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Agnieszka Lasota   Kwiecień 2018

"(...) Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Gimnastyka powinna być dla przedszkolaka radosną zabawą. Ćw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje zabaw i ćwiczeń przed zawodami „Sprintem do maratonu”.
 

Po raz czwarty zapraszamy wszystkie przedszkola w Polsce do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu – IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”. Na wszystkich chętnych biegaczy czekają MEDALE i DYPLOMY, a na nauczycieli – CERTYFIKATY. Jak przygotować się do tego wydarzenia? Wszystkie informacje znajdziesz na stronie projektu.

"(...) Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Gimnastyka powinna być dla przedszkolaka radosną zabawą. Ćwiczenia powinny być dostosowane do aktualnych możliwości i umiejętności dziecka. Nie mogą być zbyt trudne i skomplikowane ani też zbyt łatwe. W trakcie ćwiczeń, szczególnie jeśli są skomplikowane i wymagają precyzji, zostają zaangażowane też rejony mózgu związane z funkcjami poznawczymi."

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Aerobik - utwór instrumentalny (PD, mp3)
MP3
Sprintem do maratonu - utwór instrumentalny (PD, mp3)
MP3
Muzyka relaksacyjna - utwór instrumentalny (PD, mp3)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka