Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 8784.36 kb
Id: 7087

Sprintem do maratonu. IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Agnieszka Lasota   Kwiecień 2018

"(...) Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Gimnastyka powinna być dla przedszkolaka radosną zabawą. Ćw... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 3

Zobacz również

scenariusz zajęćsprawność ruchowazajęcia ruchowezawodyzdrowe odżywianiezdrowiesprintem-do-maratonu-6

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2018

Propozycje zabaw i ćwiczeń przed zawodami „Sprintem do maratonu”.
 

Po raz czwarty zapraszamy wszystkie przedszkola w Polsce do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu – IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”. Na wszystkich chętnych biegaczy czekają MEDALE i DYPLOMY, a na nauczycieli – CERTYFIKATY. Jak przygotować się do tego wydarzenia? Wszystkie informacje znajdziesz na stronie projektu.

"(...) Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Gimnastyka powinna być dla przedszkolaka radosną zabawą. Ćwiczenia powinny być dostosowane do aktualnych możliwości i umiejętności dziecka. Nie mogą być zbyt trudne i skomplikowane ani też zbyt łatwe. W trakcie ćwiczeń, szczególnie jeśli są skomplikowane i wymagają precyzji, zostają zaangażowane też rejony mózgu związane z funkcjami poznawczymi."

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania