Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 355.98 kb
Stron: 2
Id: 1595

Spotkanie z Rupakami (scenariusz zajęć otwartych dla rodziców z wyobraźnią)

Magdalena Żujew   Styczeń 2012

(…) Inspiracji do zajęć otwartych można szukać wszędzie: w przyrodzie, w muzyce, w literaturze czy też w malarstwie – najważniejsze jest jednak to, aby temat był atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Dla nas inspiracją do spotkania z rodzicami był wier... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

czterolatekpięciolatekscenariusz zajęćwspółpraca z rodzicamizajęcia otwarte

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

(…) Inspiracji do zajęć otwartych można szukać wszędzie: w przyrodzie, w muzyce, w literaturze czy też w malarstwie – najważniejsze jest jednak to, aby temat był atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Dla nas inspiracją do spotkania z rodzicami był wiersz Danuty Wawiłow „O Rupakach”. Zaplanowałyśmy cykl zajęć w oparciu o bogatą twórczość poetki, a zajęcia te poprzedziły organizację zajęć otwartych. Dzieci zapoznały się m.in. z zawodem poety i z budową wiersza. Codziennie poznawały nowy utwór i próbowały go interpretować. Układały także własne, krótkie wierszyki. Jednak najbardziej atrakcyjna okazała się dla nich możliwość wystąpienia w roli ilustratora wierszy pani Danuty Wawiłow. (…)  Naszym zdaniem wiersze Danuty Wawiłow są wyjątkowe, pouczające, a przy tym niezwykle barwne i rozwijające wyobraźnię. Mogą one stanowić wspaniałą inspirację do różnego rodzaju aktywności: plastycznej, literackiej czy recytatorskiej.
Tak naprawdę w każdym z nas drzemie pragnienie zabawy, dlatego pozwólmy rodzicom „odkryć w sobie dziecko”, a dzieciom pokazać, że ich rodzice też „widzą Rupaka za szafą”. Chciałybyśmy podzielić się z Państwem propozycją zajęć dla dzieci cztero- i pięcioletnich i ich rodziców, ponieważ dostarczyły one bardzo dużo pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom i zostawiły po sobie miłe wspomnienia.