Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 323.53 kb
Id: 6035

Spotkanie z elfami i fioletowym potworem, czyli o dramie słów kilka…

Maria Maruszczyk   Październik 2016

"(...)Jedną z technik dramowych, która integruje dzieci i podwyższa poziom poczucia bezpieczeństwa w grupie, jest „chodzenie”. Prowadzący zaprasza grupę do swobodnego chodzenia po sali i podaje w trakcie tej czynności różne komendy. Mogą one dotyczyć wchodzenia w role (np. teraz macie osiemdziesiąt ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dramanowoczesne metodyscenariusz zajęć

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...)Jedną z technik dramowych, która integruje dzieci i podwyższa poziom poczucia bezpieczeństwa w grupie, jest „chodzenie”. Prowadzący zaprasza grupę do swobodnego chodzenia po sali i podaje w trakcie tej czynności różne komendy. Mogą one dotyczyć wchodzenia w role (np. teraz macie osiemdziesiąt lat; teraz jesteście żołnierzami, a teraz zwierzątkami z lasu) lub samego sposobu chodzenia (np. teraz stąpacie po gorącym piasku, idziecie przez bagno, chodzicie po kruchym lodzie). Chodząc, dzieci się mijają – mogą oswoić się ze swoją obecnością, ale również zobaczyć, że wszyscy się angażują, więc automatycznie samemu także się rozluźnić i skupić się na zabawie. (...)