Spokój zaczyna się w każdym z nas (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Iwona Piotrowska   Październik 2011

Pobierz

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub narkotyków (problem występujący u młodych rodziców). Dzieciom pochodzącym z takich rodzin brakuje wewnętrznego spokoju, stabilności, poczucia bezpieczeństwa.

W artykule podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem zajęć na temat spokoju według międzynarodowego Programu Wychowawczego Wartości Życia (w języku angielskim – Living Values Educational Program). Prowadziłam je w szkole, głównie w klasach nauczania zintegrowanego, ale program nadaje się również do realizacji w przedszkolu.