Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 376.65 kb
Stron: 2
Id: 1461

Spokój zaczyna się w każdym z nas (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Iwona Piotrowska   Październik 2011

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub nar... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

potrzeby dzieckaProgram Edukacyjny Wartości Życiawartościwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub narkotyków (problem występujący u młodych rodziców). Dzieciom pochodzącym z takich rodzin brakuje wewnętrznego spokoju, stabilności, poczucia bezpieczeństwa. 

W artykule podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem zajęć na temat spokoju według międzynarodowego Programu Wychowawczego Wartości Życia (w języku angielskim – Living Values Educational Program). Prowadziłam je w szkole, głównie w klasach nauczania zintegrowanego, ale program nadaje się również do realizacji w przedszkolu.