Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz
Typ: pdf
Wielkość: 376.65 kb
Stron: 2
Id: 1461

Spokój zaczyna się w każdym z nas (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Iwona Piotrowska   Październik 2011

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub nar... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

potrzeby dzieckaProgram Edukacyjny Wartości Życiawartościwychowanie

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub narkotyków (problem występujący u młodych rodziców). Dzieciom pochodzącym z takich rodzin brakuje wewnętrznego spokoju, stabilności, poczucia bezpieczeństwa. 

W artykule podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem zajęć na temat spokoju według międzynarodowego Programu Wychowawczego Wartości Życia (w języku angielskim – Living Values Educational Program). Prowadziłam je w szkole, głównie w klasach nauczania zintegrowanego, ale program nadaje się również do realizacji w przedszkolu.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!