Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Spokój zaczyna się w każdym z nas (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Iwona Piotrowska   Październik 2011

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub nar... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Rodzice często są zestresowani, zagonieni, przeciążeni psychicznie i fizycznie pracą, problemami rodzinnymi i trudnościami życiowymi. To z kolei odbija się na dzieciach. Do tego czasem dochodzą problemy związane z uzależnieniem rodziców od alkoholu (bardzo częste w polskich rodzinach) lub narkotyków (problem występujący u młodych rodziców). Dzieciom pochodzącym z takich rodzin brakuje wewnętrznego spokoju, stabilności, poczucia bezpieczeństwa. 

W artykule podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem zajęć na temat spokoju według międzynarodowego Programu Wychowawczego Wartości Życia (w języku angielskim – Living Values Educational Program). Prowadziłam je w szkole, głównie w klasach nauczania zintegrowanego, ale program nadaje się również do realizacji w przedszkolu.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka