Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

S.P.I.N.K.A. dla rozwoju

Karolina Drela   Marzec 2011

(…) Rozwój można porównać do sytuacji, kiedy wiemy, że gdzieś w pobliżu znajduje się skarb. Skarb to w naszym przypadku cel – jakieś zachowanie, które, krótko mówiąc, dziecko powinno zmienić, zmodyfikować. I na samej świadomości celu kończy się ocena. ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

ocenianiekomunikacja interpersonalna

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

(…) Rozwój można porównać do sytuacji, kiedy wiemy, że gdzieś w pobliżu znajduje się skarb. Skarb to w naszym przypadku cel – jakieś zachowanie, które, krótko mówiąc, dziecko powinno zmienić, zmodyfikować. I na samej świadomości celu kończy się ocena. Nam jednak chodzi o zdobycie tego skarbu, a do tego niezbędna jest mapa – instrukcja.
Proponuję prostą do zapamiętania formułę udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Jest ona przydatna w przypadku komunikacji między dorosłymi, niezastąpiona, kiedy chcemy czegoś nauczyć, doprowadzić do rozwoju, a nie tylko wyrazić swoją opinię. Rozwinięcie każdej z liter tworzących wyraz „spinka” kryje w sobie klucz do doskonałej komunikacji.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz