Spacerkiem po Krakowie (inscenizacja muzyczno-ruchowa)

Regina Dąbrowska   Kwiecień 2013

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 5
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi inscenizacji towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne w formie:

• pięknych ilustracji prezentujących kulturę i zabytki Krakowa (TU);
  • podkładów muzycznych do "Krakowiaczek ci ja" - TU, "Hejnał Mariacki" - TU, "Krakowski fiakier" - TU, "Pochwała Krakowa" - TU.
Fragment inscenizacji: Dziecko 3: Z boku stoi wspaniały kościół Maryjacki te zabytki zna dobrze, Krakowiaczek chwacki. Co jeszcze ujrzycie, piosnka wam opowie, bo wiele piosenek jest o tym, co można zobaczyć na Rynku w Krakowie. Grupa śpiewa (kwiaciarki wychodzą do przodu z koszami kwiatów, tańczą w takt piosenki „Krakowska kwiaciarka” – pierwsza strofa): Na starym Rynku, tam, gdzie hejnał się z wieży gra. Stoi z kwiatami i woła za nami kup kwiaty, kup kwiaty, mała kwiaciarko, krakowska kwiaciarko w tym mieście każdy cię zna. Kwiaciarki (śpiewają dalej – mogą rzucić trochę kwiatów na widownię, po piosence wracają do grupy): Kup moje kwiaty, mam ich cały tu wielki kosz fiołki i groszek kup, bardzo cię proszę w Krakowie, w Krakowie. Piękne dziewczęta, więc o nich pamiętaj kup kwiaty im choć za grosz...

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3