Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Słoneczne zabawy (Kącik Tęczowej Muzyki)

Elżbieta Kaczmarska, Mateusz Kluza, Monika Wyrwa-Kluza   Magazyn specjalny 2013

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pobierz ilustracje z wesołymi zwierzątkami do zaproponowanych zabaw - TU!

Zabawy z wiatrem, deszczem i słońcem
są bardzo lubiane przez dzieci. Zapraszamy w niezwykłą podróż do świata muzyki i dźwięków oraz barwnych opowieści!

Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw Autorzy udostępniają na swojej stronie internetowej: www.teczowamuzyka.pl!

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby rosły kwiatki pięknie. Lecz i lała jakby z cebra, jakby z dzbana, co to pęknie. Czasem z wiatrem poprzez niebo gnała niczym ptak. I na niebie tym błękitnym zamieniała się o tak: To raz piesek, to raz gruszka, to raz kwiatek i muszelka, wszyscy się nią zachwycali, bo aktorką była wielką. Bardzo często różni ludzie zadzierali głowy w górę. I mówili zadziwieni: „Widział kto to taką chmurę?” Czasem kładli się na trawie, patrząc w niebo, robiąc miny Mówię wam, tak wyglądali, jakby się znaleźli nagle w kinie. Lecz pewnego dnia aktorka zobaczyła coś dziwnego... Ludzie spoglądali w niebo, lecz nie na nią i dlaczego? To na niebie rozpostarła swe kolory piękna tęcza. Gdy to chmurka zobaczyła, z zazdrości mało nie pękła (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka