Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2125.59 kb
Stron: 9
Id: 3435

Słoneczne zabawy (Kącik Tęczowej Muzyki)

Monika Wyrwa-Kluza   Magazyn specjalny 2013

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik Tęczowej Muzykilatomuzykaopowiadanie

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Pobierz ilustracje z wesołymi zwierzątkami do zaproponowanych zabaw - TU!

Zabawy z wiatrem, deszczem i słońcem
są bardzo lubiane przez dzieci. Zapraszamy w niezwykłą podróż do świata muzyki i dźwięków oraz barwnych opowieści!

Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw Autorzy udostępniają na swojej stronie internetowej: www.teczowamuzyka.pl!

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby rosły kwiatki pięknie. Lecz i lała jakby z cebra, jakby z dzbana, co to pęknie. Czasem z wiatrem poprzez niebo gnała niczym ptak. I na niebie tym błękitnym zamieniała się o tak: To raz piesek, to raz gruszka, to raz kwiatek i muszelka, wszyscy się nią zachwycali, bo aktorką była wielką. Bardzo często różni ludzie zadzierali głowy w górę. I mówili zadziwieni: „Widział kto to taką chmurę?” Czasem kładli się na trawie, patrząc w niebo, robiąc miny Mówię wam, tak wyglądali, jakby się znaleźli nagle w kinie. Lecz pewnego dnia aktorka zobaczyła coś dziwnego... Ludzie spoglądali w niebo, lecz nie na nią i dlaczego? To na niebie rozpostarła swe kolory piękna tęcza. Gdy to chmurka zobaczyła, z zazdrości mało nie pękła (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz