Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2125.59 kb
Stron: 9
Id: 3435

Słoneczne zabawy (Kącik Tęczowej Muzyki)

Monika Wyrwa-Kluza   Magazyn specjalny 2013

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

cykl Kącik Tęczowej Muzykilatomuzykaopowiadanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Pobierz ilustracje z wesołymi zwierzątkami do zaproponowanych zabaw - TU!

Zabawy z wiatrem, deszczem i słońcem
są bardzo lubiane przez dzieci. Zapraszamy w niezwykłą podróż do świata muzyki i dźwięków oraz barwnych opowieści!

Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw Autorzy udostępniają na swojej stronie internetowej: www.teczowamuzyka.pl!

Bajka o małej chmurce (fr.) – E. Kaczmarska Była sobie pewna chmurka, która była jeszcze mała. Uwielbiała wciąż się zmieniać jak aktorka doskonała. Sceną było dla niej niebo, czasem w nocy, czasem w dzień. Czasem słońce odkrywała, czasem zaś rzucała na nie duży cień. Czasem deszczyk wysyłała, żeby rosły kwiatki pięknie. Lecz i lała jakby z cebra, jakby z dzbana, co to pęknie. Czasem z wiatrem poprzez niebo gnała niczym ptak. I na niebie tym błękitnym zamieniała się o tak: To raz piesek, to raz gruszka, to raz kwiatek i muszelka, wszyscy się nią zachwycali, bo aktorką była wielką. Bardzo często różni ludzie zadzierali głowy w górę. I mówili zadziwieni: „Widział kto to taką chmurę?” Czasem kładli się na trawie, patrząc w niebo, robiąc miny Mówię wam, tak wyglądali, jakby się znaleźli nagle w kinie. Lecz pewnego dnia aktorka zobaczyła coś dziwnego... Ludzie spoglądali w niebo, lecz nie na nią i dlaczego? To na niebie rozpostarła swe kolory piękna tęcza. Gdy to chmurka zobaczyła, z zazdrości mało nie pękła (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania