Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sam czytam i świetnie się bawię – propozycje zabaw

Katarzyna Rojkowska   Luty 2012

Naukę czytania globalnego z dzieckiem w wieku przedszkolnym należy wprowadzać przede wszystkim poprzez różnorodne zabawy. Jest to jedyny dopuszczalny sposób wczesnej edukacji. Trzeba równocześnie zadbać o wszechstronność działań i zachowanie równowagi w stymulacji rozwoju... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Naukę czytania globalnego z dzieckiem w wieku przedszkolnym należy wprowadzać przede wszystkim poprzez różnorodne zabawy. Jest to jedyny dopuszczalny sposób wczesnej edukacji. Trzeba równocześnie zadbać o wszechstronność działań i zachowanie równowagi w stymulacji rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i sprawności ruchowej dziecka.
Czytanie globalne stwarza w środowisku przedszkolnym mnóstwo okazji do różnorodnych działań prowadzących do nauki czytania. Karty z wyrazami zapisanymi dużą czcionką w czerwonym kolorze przykuwają uwagę dzieci i rozbudzają ciekawość. Możliwość rozpoznawania słów daje dzieciom poczucie satysfakcji i rozpala chęć do samodzielnego czytania. Odczytywanie wyrazów na kartach to także chwila uwagi i skupienia, doskonały trening koncentracji. Zabawie w czytanie powinny towarzyszyć zabawy muzyczne stymulujące zmysł słuchu, twórcze działania stymulujące kreatywność dziecka, zabawy ruchowe rozwijające zarówno ciało, jak i mózg oraz zabawy przyczyniające się do harmonijnego rozwoju emocjonalnego.


W artykule znajdziemy gotowe propozycje zabaw „w czytanie” oraz przykłady ćwiczeń ruchowych w zakresie czytania globalnego.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!