Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 829.29 kb
Stron: 2
Id: 1610

Sam czytam i świetnie się bawię – propozycje zabaw

Katarzyna Rojkowska   Luty 2012

Naukę czytania globalnego z dzieckiem w wieku przedszkolnym należy wprowadzać przede wszystkim poprzez różnorodne zabawy. Jest to jedyny dopuszczalny sposób wczesnej edukacji. Trzeba równocześnie zadbać o wszechstronność działań i zachowanie równowagi w stymulacji rozwoju... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauka czytaniaprzygotowanie do szkołycykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Naukę czytania globalnego z dzieckiem w wieku przedszkolnym należy wprowadzać przede wszystkim poprzez różnorodne zabawy. Jest to jedyny dopuszczalny sposób wczesnej edukacji. Trzeba równocześnie zadbać o wszechstronność działań i zachowanie równowagi w stymulacji rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i sprawności ruchowej dziecka.
Czytanie globalne stwarza w środowisku przedszkolnym mnóstwo okazji do różnorodnych działań prowadzących do nauki czytania. Karty z wyrazami zapisanymi dużą czcionką w czerwonym kolorze przykuwają uwagę dzieci i rozbudzają ciekawość. Możliwość rozpoznawania słów daje dzieciom poczucie satysfakcji i rozpala chęć do samodzielnego czytania. Odczytywanie wyrazów na kartach to także chwila uwagi i skupienia, doskonały trening koncentracji. Zabawie w czytanie powinny towarzyszyć zabawy muzyczne stymulujące zmysł słuchu, twórcze działania stymulujące kreatywność dziecka, zabawy ruchowe rozwijające zarówno ciało, jak i mózg oraz zabawy przyczyniające się do harmonijnego rozwoju emocjonalnego.


W artykule znajdziemy gotowe propozycje zabaw „w czytanie” oraz przykłady ćwiczeń ruchowych w zakresie czytania globalnego.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz