Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Rycerska to rzecz (scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich)

Karolina Gawlik (Śniadkowska)   Wrzesień 2013

Przykładowe pozycje ze scenariusza: a) Rzecz o rycerzach. Wysłuchanie wiersza „Rzecz o rycerzach”, rozmowa na jego temat – kim byli rycerze, czym się zajmowali, kto mógł zostać rycerzem, czego musiał przestrzegać rycerz (kodeks honorowy). b) Tarcza. Praca plastyczna – malowanie według własnego pom... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Rycerska piosenka” – znajdziesz go TU;
  • elementy do stworzenia gry planszowej TU;
  • fotografie przedstawiające rycerzy – TU.
Przykładowe pozycje ze scenariusza: a) Rzecz o rycerzach. Wysłuchanie wiersza „Rzecz o rycerzach”, rozmowa na jego temat – kim byli rycerze, czym się zajmowali, kto mógł zostać rycerzem, czego musiał przestrzegać rycerz (kodeks honorowy). b) Tarcza. Praca plastyczna – malowanie według własnego pomysłu herbu na tarczy rycerskiej – rolę podstawy tarczy może z powodzeniem spełnić spód papierowego talerza. c) Pasowanie na rycerza. Pasowanie dzieci na rycerzy, złożenie przysięgi przestrzegania „Kodeksu Rycerzy” (oprac. Karolina Gawlik): My, dzieciaki, przyrzekamy zasad tych przestrzegać co dzień. Grzeczne słowa przecież znamy, potrafimy też żyć w zgodzie. Każdy będzie dbać o słabszych, wyzbywamy się dziś wad. Wiemy, jak traktować starszych, bo rycerski mamy przykład!

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka