Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Rozwój wrażliwości dziecka

Bronisława Dymara    Styczeń 2011

Aby uchronić dziecko przed bezrefleksyjnym stosunkiem do otaczającej rzeczywistości, należy jak najwcześniej zadbać o rozwój jego wrażliwości. Wrażliwość da się określić przez inne wyrazy synonimiczne, takie jak: wyczucie, czułość, delikatność, subtelność, a także uczuciowość, sentymentalnoś... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

emocjerozwój dzieckawychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Aby uchronić dziecko przed bezrefleksyjnym stosunkiem do otaczającej rzeczywistości, należy jak najwcześniej zadbać o rozwój jego wrażliwości.
Wrażliwość da się określić przez inne wyrazy synonimiczne, takie jak: wyczucie, czułość, delikatność, subtelność, a także uczuciowość, sentymentalność, empatia. Jakże różne są uczuciowe światy dorosłego! Od drętwoty i emocjonalnego niedowładu poczynając, a kończąc na osobowości pulsującej bogactwem, różnorodnością, dynamiką uczuć, z którymi czasem trudno sobie poradzić. Gdy „rozsadzają” one człowieka myślącego, gdy nie da się ich wyrazić prozą w zwykłych językowych formach, wtedy prawdopodobnie powstaje sztuka.


W artykule przeczytamy m.in. o odmianach i wskaźnikach wrażliwości,  o rozwoju wrażliwości u dzieci oraz o kształtowaniu wrażliwości małego dziecka.