Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rozwój językowy dziecka (od narodzin do szóstego roku życia)

Kinga Mietz   Październik 2016

"(...) Rozwój mowy rozpoczyna się z wraz z momentem narodzin, a nawet wcześniej, jeśli weźmie się pod uwagę niezbędne uwarunkowania genetyczne, a także pierwsze słuchowe i czuciowe doświadczenia płodu. Pierwsze próby ssania i pierwszy wydany dźwięk (najczęściej w postaci krzyku) stanowią początek dr... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Rozwój mowy rozpoczyna się z wraz z momentem narodzin, a nawet wcześniej, jeśli weźmie się pod uwagę niezbędne uwarunkowania genetyczne, a także pierwsze słuchowe i czuciowe doświadczenia płodu. Pierwsze próby ssania i pierwszy wydany dźwięk (najczęściej w postaci krzyku) stanowią początek drogi do zdobycia systemu językowego. Wiedza dotycząca jego kształtowania się jest bardzo ważna, pozwala bowiem na kontrolowanie rozwoju mowy dzieci i wychowanków oraz umożliwia udanie się z nimi (lub skierowanie) do logopedy w momencie dostrzeżenia nieprawidłowości. Bagatelizowanie pierwszych niepokojących zjawisk powoduje często utrwalanie się wad wymowy, a także wydłuża czas prawidłowego rozwoju języka. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!