Rozwój emocjonalny dziecka a jego osiągnięcia

Anna Brych   Maj 2019

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Maj 2019

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

"Dziecko w wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko ciebie, ale również jego samego. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, jakie prawa rządzą emocjami i skąd się one biorą, bo tylko wtedy możemy starać się zrozumieć reakcje dzieci, odpowiednio się do nich odnieść, umiejętnie zapobiegać i rozładowywać te negatywne oraz wzmacniać pozytywne. W emocje jako pierwotne funkcje psychiczne umożliwiające przetrwanie wyposażyła nas natura. Są to względnie nietrwałe stany pobudzenia organizmu, o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu. Wszystkie emocje ukierunkowuje i poprzedza jakieś wydarzenie. Inaczej mówiąc, są to automatyczne i krótkotrwałe reakcje organizmu, które mają na celu przygotowanie go do odpowiedniego zachowania (...)."