Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 605.01 kb
Id: 8190

Rozwój emocjonalny dziecka a jego osiągnięcia

Anna Brych   Maj 2019

"Dziecko w wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko ciebie, ale również jego samego. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, jakie prawa rządzą emocjami i skąd się one biorą, bo tylko wtedy możemy starać się zrozumieć rea... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjepsychologiarozwój poznawczy

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Maj 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Dziecko w wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko ciebie, ale również jego samego. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, jakie prawa rządzą emocjami i skąd się one biorą, bo tylko wtedy możemy starać się zrozumieć reakcje dzieci, odpowiednio się do nich odnieść, umiejętnie zapobiegać i rozładowywać te negatywne oraz wzmacniać pozytywne. W emocje jako pierwotne funkcje psychiczne umożliwiające przetrwanie wyposażyła nas natura. Są to względnie nietrwałe stany pobudzenia organizmu, o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu. Wszystkie emocje ukierunkowuje i poprzedza jakieś wydarzenie. Inaczej mówiąc, są to automatyczne i krótkotrwałe reakcje organizmu, które mają na celu przygotowanie go do odpowiedniego zachowania (...)."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz