Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 399.32 kb
Stron: 2
Id: 1508

Rozwód w rodzinie (sytuacja emocjonalna w życiu małego dziecka)

Anna Więcław   Listopad 2011

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezor... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rozwódrodzicerodzinaemocjepsychologia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezorganizującym jego psychikę.
(…) Podejmując to zagadnienie, należy stwierdzić, że w obecnym czasie „ponad jedna czwarta dzieci przychodzących na świat doświadcza separacji swoich rodziców, zanim ukończy szkołę podstawową” (H. Cudak, 1996). Obserwując przy tym wpływ zachowania rodziców na dziecko, odnosi się wrażenie, iż rozpad rodziny doprowadza do negatywnych doświadczeń, które towarzyszą mu przez całe życie.


W artykule przeczytamy m.in. o tym, czym jest kryzys w rodzinie, zapoznamy się z położeniem dziecka uwikłanego w sytuację rozwodu jego rodziców oraz dowiemy się, jak jako nauczyciele udzielać wsparcia dziecku i jego rodzinie.