Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Rozwód w rodzinie (sytuacja emocjonalna w życiu małego dziecka)

Anna Więcław  
Listopad 2011

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezor... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 399.32 kb
Stron: 2
Id: 1508

Zobacz również

rozwód
rodzice
rodzina
emocje
psychologia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
rozwód
rodzice
rodzina
emocje
psychologia


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezorganizującym jego psychikę.
(…) Podejmując to zagadnienie, należy stwierdzić, że w obecnym czasie „ponad jedna czwarta dzieci przychodzących na świat doświadcza separacji swoich rodziców, zanim ukończy szkołę podstawową” (H. Cudak, 1996). Obserwując przy tym wpływ zachowania rodziców na dziecko, odnosi się wrażenie, iż rozpad rodziny doprowadza do negatywnych doświadczeń, które towarzyszą mu przez całe życie.


W artykule przeczytamy m.in. o tym, czym jest kryzys w rodzinie, zapoznamy się z położeniem dziecka uwikłanego w sytuację rozwodu jego rodziców oraz dowiemy się, jak jako nauczyciele udzielać wsparcia dziecku i jego rodzinie.