Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rozwód w rodzinie (sytuacja emocjonalna w życiu małego dziecka)

Anna Więcław   Listopad 2011

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezor... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Z narodzinami dziecka wiąże się założenie rodziny – to w niej konstytuuje się jego najlepsze środowisko rozwojowe, które tworzy przy tym określoną autonomiczną całość. W związku z tym rozwód staje się czynnikiem niekorzystnie wpływającym na rozwój dziecka, burzącym i dezorganizującym jego psychikę.
(…) Podejmując to zagadnienie, należy stwierdzić, że w obecnym czasie „ponad jedna czwarta dzieci przychodzących na świat doświadcza separacji swoich rodziców, zanim ukończy szkołę podstawową” (H. Cudak, 1996). Obserwując przy tym wpływ zachowania rodziców na dziecko, odnosi się wrażenie, iż rozpad rodziny doprowadza do negatywnych doświadczeń, które towarzyszą mu przez całe życie.


W artykule przeczytamy m.in. o tym, czym jest kryzys w rodzinie, zapoznamy się z położeniem dziecka uwikłanego w sytuację rozwodu jego rodziców oraz dowiemy się, jak jako nauczyciele udzielać wsparcia dziecku i jego rodzinie.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!