Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rozwijamy zainteresowania techniczne

Katarzyna Połog   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Spośród trzech podstawowych rodzajów działalności człowieka, dla dzieci w wieku przedszkolnym charakterystyczna jest zabawa. Różnica pomiędzy zabawą a nauką czy pracą tkwi w odmienności motywów tych działań. Motywem zabawy jest zasadniczo przeżycie pew... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

technikazabawa

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Spośród trzech podstawowych rodzajów działalności człowieka, dla dzieci w wieku przedszkolnym charakterystyczna jest zabawa. Różnica pomiędzy zabawą a nauką czy pracą tkwi w odmienności motywów tych działań. Motywem zabawy jest zasadniczo przeżycie pewnych ważnych dla dziecka dziedzin rzeczywistości – podkreśla M. Tyszkowa. Uznając tak wielkie znaczenie zabawy dla rozwoju dziecka, niejako zakłada się równie istotną jej rolę w kształtowaniu zainteresowań technicznych u dzieci w wieku przedszkolnym. Mówiąc o zainteresowaniach technicznych, zwykle ma się na myśli ciekawość względem zmian wprowadzanych w świecie przez człowieka, możliwości dokonywania zmian zastanej rzeczywistości oraz narzędzi służących wprowadzaniu tych zmian – dodaje J. Nazar. Należy jednak pamiętać, że bez względu na znaczenie zabaw, szczególnie manipulacyjno- konstrukcyjnych i tematycznych dla kształtowania stosunku dzieci do pracy oraz w zakresie rozwoju zainteresowań technicznych, wpływ zabawy na rozwój człowieka jest jednak ograniczony.


W dalszej części tekstu opisano m.in.:
- zadania nauczyciela w kontekście zabawy;
- korzyści wynikające z zabawy dla wielowymiarowego rozwoju dziecka;
- znaczenie właściwego doboru zabawek w zabawach manipulacyjno-konstrukcyjnych i w zabawach z zakresu kształtowania zainteresowań technicznych.


Objętość artykułu:
2 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!