Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rozpoznawanie symptomów przemocy wobec dziecka

Wanda Papugowa   Styczeń 2012

Reakcja dorosłych wobec skaleczeń, śladów wskazujących na znęcanie, przejawów przemocy seksualnej i naturalnego dziecięcego seksualizmu – to szerokie spektrum zachowań nacechowanych głównie niepokojem, zakłopotaniem i bezradnością. Odpowiedzialność wychowawców przed... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

przemocrodzina

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Reakcja dorosłych wobec skaleczeń, śladów wskazujących na znęcanie, przejawów przemocy seksualnej i naturalnego dziecięcego seksualizmu – to szerokie spektrum zachowań nacechowanych głównie niepokojem, zakłopotaniem i bezradnością. Odpowiedzialność wychowawców przedszkoli nakazuje w tych przypadkach uwagę, czujność i podjęcie działań mających chronić dziecko.


W artykule przeczytamy o objawach mogących świadczyć o mających miejsce  w rodzinie/otoczeniudziecka zdarzeniach nieprawidłowych, a nawet przestępczych. Autorka skoncentrowała się na zagadnieniu przemocy stosowanej wobec dziecka i opisała, w jaki sposób powinny wyglądać działania nauczyciela w tak palącej, a jednocześnie bardzo delikatnej kwestii. Poruszyła także problem przemocy seksualnej i symptomów na nią wskazujących.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!