Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rola przedszkola w przygotowaniu do nauki pisania

Małgorzata Kowol    Marzec 2019

"(...) W myśl założeń systemu wychowania przedszkolnego przygotowanie do nauki pisania powinno odbywać się poprzez zapewnienie warunków i organizowanie odpowiednich sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, które w naturalny sposób będą kształtowały różnorodne umiejętności niezbędne do opanowania tej spra... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) W myśl założeń systemu wychowania przedszkolnego przygotowanie do nauki pisania powinno odbywać się poprzez zapewnienie warunków i organizowanie odpowiednich sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, które w naturalny sposób będą kształtowały różnorodne umiejętności niezbędne do opanowania tej sprawności. Proces przygotowania dzieci do nauki pisania rozpoczyna się już w grupie trzylatków, a intensyfikuje w kolejnych latach pobytu w przedszkolu. Toteż sytuacja nakłada na nauczycieli wychowania przedszkolnego ogromną odpowiedzialność. Każdy nauczyciel-wychowawca powinien wiedzieć, w jaki sposób tenże proces usprawniać i rozwijać. Pierwsze pozytywne odczucia czy niepowodzenia mają wpływ na dalszą „karierę” młodego pokolenia. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Wakacyjna wyprzedaż, czyli przygotuj się na dyżur wakacyjny i nowy rok (przed)szkolny! sprawdź