Rodzinne bale w karnawale

Małgorzata Swędrowska   Styczeń 2013

Pomoce dydaktyczne przydatne do realizacji opisanych w artykule zajęć znajdziesz TU. Dalszą część tego praktycznego artykułu stanowi scenariusz balu z udziałem rodziców „W podmorskiej krainie czas miło płynie”. Znajdziemy tu także opis zadań nauczyciela organizującego bal. ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Chyba żaden przedszkolak nie wyobraża sobie karnawału bez balu. Nauczyciele każdego roku zastanawiają się, czym zaskoczyć małych podopiecznych. Wszelkie zabawy tematyczne, poprzebierane panie, zaproszony wodzirej, dziesiątki balonów, kolorowe korowody i skoczna muzyka to najczęściej wybierane formy balu w przedszkolu.
Obserwując współczesne dzieci, dostrzegam, że uwielbiają się bawić, a najatrakcyjniejszą formą rozrywki jest dla nich czas spędzony z rodzicami. Proponuję więc połączyć obie potrzeby dziecięce i przygotować zabawę karnawałową, w czasie której bawić się będą całe rodziny (albo przynajmniej jeden dorosły). Przygotowania nie wymagają zbyt wiele czasu, a z doświadczenia wiem, że takie spotkanie pozostaje na długo w pamięci i małych, i dużych uczestników.
Każdy nauczyciel zna rodziców swoich przedszkolaków i wie, w jakim stopniu są gotowi na integrację w przedszkolu. Tych najbardziej aktywnych i wykazujących najwyższą gotowość współpracy można zaangażować do kilku czynności: przygotowanie zabaw karnawałowych, przebrań dla całej rodziny, upieczenie ciasteczek, zadbanie o muzykę, itp. Najczęściej jednak rodzice wykazują umiarkowane zainteresowanie sprawami okołoprzedszkolnymi i raczej ostrożnie podchodzą do wszelkich dodatkowych propozycji nauczyciela. Dlatego też moje pomysły na zorganizowanie balu będą dotyczyły właśnie takiej grupy rodziców, w której wszyscy – mimo wciąż brakującego czasu – rozumieją, że największym szczęściem dla dziecka jest przeżycie dzieciństwa wspólnie z bliskimi osobami. Zanim nastąpi wielka zabawa, należy przystąpić do przygotowań.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania