Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Ręka Marii Montessori - o rozwoju manualnym przedszkolaka (Edukacja Montessori)

Joanna Maghen   Magazyn specjalny 2011

Głównym celem wszystkich systemów edukacyjnych jest przygotowanie małych dzieci do życia w społeczeństwie, tak by stały się jego produktywnym ogniwem. Zwolennicy różnych systemów są zgodni, że najważniejszy dla przyszłości dziecka jest okres między drugim a szóstym... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Głównym celem wszystkich systemów edukacyjnych jest przygotowanie małych dzieci do życia w społeczeństwie, tak by stały się jego produktywnym ogniwem. Zwolennicy różnych systemów są zgodni, że najważniejszy dla przyszłości dziecka jest okres między drugim a szóstym rokiem życia. Mają jednak różne teorie, w jaki sposób to przygotowanie powinno przebiegać.
Zdaniem Marii Montessori, do czynników pomagających dziecku w osiągnięciu samodzielności należą m.in.: otoczenie, w którym dziecko może rosnąć i się uczyć, rozwój manualny; ważna jest także rola nauczyciela i to, w jaki sposób jego obecność wpływa na funkcjonowanie dziecka w otoczeniu.


W artykule poruszono zagadnienie roli rozwoju manualnego w świetle koncepcji Marii Montessori. Zaprezentowano materiały montessoriańskie do wykorzystania w jego wspieraniu.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się