Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1200.32 kb
Id: 1356

Ręka Marii Montessori - o rozwoju manualnym przedszkolaka (Edukacja Montessori)

Joanna Maghen   Magazyn specjalny 2011

Głównym celem wszystkich systemów edukacyjnych jest przygotowanie małych dzieci do życia w społeczeństwie, tak by stały się jego produktywnym ogniwem. Zwolennicy różnych systemów są zgodni, że najważniejszy dla przyszłości dziecka jest okres między drugim a szóstym... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Edukacja MontessoriMaria Montessorinauka pisaniarozwój dzieckarozwój manualnyrozwój motoryczny

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Głównym celem wszystkich systemów edukacyjnych jest przygotowanie małych dzieci do życia w społeczeństwie, tak by stały się jego produktywnym ogniwem. Zwolennicy różnych systemów są zgodni, że najważniejszy dla przyszłości dziecka jest okres między drugim a szóstym rokiem życia. Mają jednak różne teorie, w jaki sposób to przygotowanie powinno przebiegać.
Zdaniem Marii Montessori, do czynników pomagających dziecku w osiągnięciu samodzielności należą m.in.: otoczenie, w którym dziecko może rosnąć i się uczyć, rozwój manualny; ważna jest także rola nauczyciela i to, w jaki sposób jego obecność wpływa na funkcjonowanie dziecka w otoczeniu.


W artykule poruszono zagadnienie roli rozwoju manualnego w świetle koncepcji Marii Montessori. Zaprezentowano materiały montessoriańskie do wykorzystania w jego wspieraniu.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz