Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Radość tworzenia - od pomysłu do prezentacji

Anna Goryczka  
Luty 2011

Każdy z nas, nauczycieli, mając przed sobą perspektywę wykonania prac plastycznych z dziećmi, zadał sobie na pewno nie raz pytanie: „Co to daje dziecku? Po co tak naprawdę to robić?”. Taka refleksyjność i podchodzenie do tematu pozwalają z pewnością na wczucie się w perspektywę dziecka i... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 931.24 kb
Id: 426

Zobacz również

plastyka
twórczość
wyobraźnia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
plastyka
twórczość
wyobraźnia


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Każdy z nas, nauczycieli, mając przed sobą perspektywę wykonania prac plastycznych z dziećmi, zadał sobie na pewno nie raz pytanie: „Co to daje dziecku? Po co tak naprawdę to robić?”. Taka refleksyjność i podchodzenie do tematu pozwalają z pewnością na wczucie się w perspektywę dziecka i zarazem na pełniejsze zweryfikowanie jego – jako osoby aktywnej w działaniu – potrzeb. Planując pracę, mamy możliwość zgłębienia potrzeb realizowanych przez dzieci podczas aktywności plastycznej.


W artykule przeczytamy o potrzebach realizowanych przez dzieci podczas aktywności plastycznej, o technikach plastycznych stymulujących dziecięcą wyobraźnię, o wyrażaniu emocji i uczuć w działalności plastycznej, a także zapoznamy się z propozycjami technik i zabaw plastycznych do wykorzystania w pracy z dziećmi. A wszystko to w klimacie pedagogiki twórczości.