Radość tworzenia - od pomysłu do prezentacji

Anna Goryczka   Luty 2011

Pobierz

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Każdy z nas, nauczycieli, mając przed sobą perspektywę wykonania prac plastycznych z dziećmi, zadał sobie na pewno nie raz pytanie: „Co to daje dziecku? Po co tak naprawdę to robić?”. Taka refleksyjność i podchodzenie do tematu pozwalają z pewnością na wczucie się w perspektywę dziecka i zarazem na pełniejsze zweryfikowanie jego – jako osoby aktywnej w działaniu – potrzeb. Planując pracę, mamy możliwość zgłębienia potrzeb realizowanych przez dzieci podczas aktywności plastycznej.

W artykule przeczytamy o potrzebach realizowanych przez dzieci podczas aktywności plastycznej, o technikach plastycznych stymulujących dziecięcą wyobraźnię, o wyrażaniu emocji i uczuć w działalności plastycznej, a także zapoznamy się z propozycjami technik i zabaw plastycznych do wykorzystania w pracy z dziećmi. A wszystko to w klimacie pedagogiki twórczości.