Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 4975.41 kb
Id: 6191

PUSZEK ŁAKOMCZUSZEK [bajka edukacyjna]

Agnieszka Borowiecka   Styczeń 2017

"W samym sercu dębowego lasu rosło przepiękne rozłożyste drzewo o drobnych listkach. Odkąd zamieszkał tam rój pszczół, wszystkie zwierzątka zaczęły nazywać je śpiewającą lipką, gdyż w gęstych konarach zawsze słychać było jakieś brzęczenie i buczenie, jakby wielka orkiestra stroiła się do koncertu. P... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bajkapsychologiazdrowe odżywianiezdrowie

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Bajka edukacyjna dla dzieci, które jedzą zbyt dużo słodyczy.

"W samym sercu dębowego lasu rosło przepiękne rozłożyste drzewo o drobnych listkach. Odkąd zamieszkał tam rój pszczół, wszystkie zwierzątka zaczęły nazywać je śpiewającą lipką, gdyż w gęstych konarach zawsze słychać było jakieś brzęczenie i buczenie, jakby wielka orkiestra stroiła się do koncertu. Pracowite pszczółki od rana do wieczora krążyły po okolicznych łąkach, zbierając kwiatowe pyłki, a potem w swoim gniazdku robiły z nich przepyszny lepki miodzik – prawdziwy przysmak każdego łasucha. Pewnego letniego dnia zachodni wiaterek zapuścił się nad dębowy las, zakołysał czubkami drzew i porwał w dal słodki zapach miodu i jeszcze słodszą piosenkę maleńkich robotnic uwijających się w konarach śpiewającej lipki: "Słodkie łapki, słodkie czułki, my jesteśmy miodne pszczółki. I wstajemy skoro świt, by tak bzykać, bzyku bzyk. W żadnym miejscu w całym świecie nic słodszego nie znajdziecie. Miodku mamy tutaj w bród. To nagroda za nasz trud." (...) Mały miś, jako że był zwinnym i silnym niedźwiadkiem, raz, dwa wpakował się na sam czubek wysokiego drzewa. Pszczółki dały mu kawałek oblepionej miodkiem kory, a jego różowy języczek zaraz zaczął się po niej ślizgać w górę i w dół. Puszek Łakomczuszek miał przy tym tak błogą minkę, jakby niczego więcej do szczęścia już mu nie było potrzeba."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz