Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 427.11 kb
Stron: 3
Id: 3697

Przy wigilijnym stole według tradycji polskiej [scenariusz spotkania wigilijnego]

Regina Dąbrowska   Listopad 2013

Fragment scenariusza: Dzieci (stają za pustym stołem): Dzisiaj dzieci z rodzicami i gośćmi w przedszkolu się zebrały, by uczcić dzień urodzin Jezusa, człowieka i Boga, Pana wiecznej chwały. Cieszmy się tym świętem wszyscy i starsi, i młodzi, pamiętając, że bardzo dawno temu Zbawiciel świata się nam... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 6

Zobacz również

Boże Narodzeniepięciolatekprzedstawieniesześciolatekzimajasełka

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Scenariusz spotkania wigilijnego, przeznaczony do realizacji w starszych grupach przedszkolnych oraz w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Towarzyszą mu gotowe pomoce dydaktycznepodkłady instrumentalne do piosenek kolędowych i kolęd (wraz z nutami i tekstem):

  • „W dzień Bożego Narodzenia” – znajdziesz go TU;
  • „Śliczna Panienka” – TU;
  • „O gwiazdo betlejemska” – TU;
  • „Dzisiaj w Betlejem” – TU;
  • „Choinka strojnisia” – TU;
  • „Idzie kolęda” – TU.
Fragment scenariusza: Dzieci (stają za pustym stołem): Dzisiaj dzieci z rodzicami i gośćmi w przedszkolu się zebrały, by uczcić dzień urodzin Jezusa, człowieka i Boga, Pana wiecznej chwały. Cieszmy się tym świętem wszyscy i starsi, i młodzi, pamiętając, że bardzo dawno temu Zbawiciel świata się nam narodził. W mieście Betlejem został zrodzony i w ubogiej stajence w żłóbku położony (…). Dzieci (razem): Już sala wysprzątana i choinka piękna stoi, bombkami i stroikami obwieszona, o utraconym raju przypomina nam ona. Bóg obdarzył rajem ludzi, lecz oni go oszukali i za namową węża zakazany owoc z drzewa zerwali. A choinka błyszczy się i świeci, i dom na święta zdobi, i cieszy dorosłych, i dzieci, a mieniąc się kolorami mówi nam, że narodzony Jezus obdarzy nas swoimi łaskami (…). Dziecko II: Żebyśmy z naszej tradycji nic nie pomylili, o podpowiedź rodziców i panie będziemy prosili. Jeżeli dobrze coś wykonamy, nagrodźcie nas brawami. Teraz stół do wieczerzy nakrywamy, bo tak świętować zawsze zaczynamy.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania