Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przy wigilijnym stole według tradycji polskiej [scenariusz spotkania wigilijnego]

Regina Dąbrowska   Listopad 2013

Fragment scenariusza: Dzieci (stają za pustym stołem): Dzisiaj dzieci z rodzicami i gośćmi w przedszkolu się zebrały, by uczcić dzień urodzin Jezusa, człowieka i Boga, Pana wiecznej chwały. Cieszmy się tym świętem wszyscy i starsi, i młodzi, pamiętając, że bardzo dawno temu Zbawiciel świata się nam... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 6
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariusz spotkania wigilijnego, przeznaczony do realizacji w starszych grupach przedszkolnych oraz w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Towarzyszą mu gotowe pomoce dydaktycznepodkłady instrumentalne do piosenek kolędowych i kolęd (wraz z nutami i tekstem):

  • „W dzień Bożego Narodzenia” – znajdziesz go TU;
  • „Śliczna Panienka” – TU;
  • „O gwiazdo betlejemska” – TU;
  • „Dzisiaj w Betlejem” – TU;
  • „Choinka strojnisia” – TU;
  • „Idzie kolęda” – TU.
Fragment scenariusza: Dzieci (stają za pustym stołem): Dzisiaj dzieci z rodzicami i gośćmi w przedszkolu się zebrały, by uczcić dzień urodzin Jezusa, człowieka i Boga, Pana wiecznej chwały. Cieszmy się tym świętem wszyscy i starsi, i młodzi, pamiętając, że bardzo dawno temu Zbawiciel świata się nam narodził. W mieście Betlejem został zrodzony i w ubogiej stajence w żłóbku położony (…). Dzieci (razem): Już sala wysprzątana i choinka piękna stoi, bombkami i stroikami obwieszona, o utraconym raju przypomina nam ona. Bóg obdarzył rajem ludzi, lecz oni go oszukali i za namową węża zakazany owoc z drzewa zerwali. A choinka błyszczy się i świeci, i dom na święta zdobi, i cieszy dorosłych, i dzieci, a mieniąc się kolorami mówi nam, że narodzony Jezus obdarzy nas swoimi łaskami (…). Dziecko II: Żebyśmy z naszej tradycji nic nie pomylili, o podpowiedź rodziców i panie będziemy prosili. Jeżeli dobrze coś wykonamy, nagrodźcie nas brawami. Teraz stół do wieczerzy nakrywamy, bo tak świętować zawsze zaczynamy.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Dzisiaj w Betlejem - podkład (PD, mp3)
MP3
O gwiazdo betlejemska - podkład (PD, mp3)
MP3
Idzie kolęda - podkład (PD, mp3)
MP3
Śliczna Panienka - podkład (PD, mp3)
MP3
Choinka strojnisia - podkład (PD, mp3)
MP3
W dzień Bożego Narodzenia - podkład (PD, mp3)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się