Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

O adaptacji – w pytaniach i odpowiedziach

s. Dawida Danuta Wyszkowska   Kwiecień 2016

Przedszkole organizuje dni i zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do grup. Mają one na celu poznanie osób, które będą się opiekować dzieckiem oraz oswojenie dziecka z nowym otoczeniem, co w konsekwencji umożliwi mu zaakceptowanie rozstania z rodzicem. Szczególnie ważne są dni przed 1 wrze... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Przedszkole organizuje dni i zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do grup. Mają one na celu poznanie osób, które będą się opiekować dzieckiem oraz oswojenie dziecka z nowym otoczeniem, co w konsekwencji umożliwi mu zaakceptowanie rozstania z rodzicem. Szczególnie ważne są dni przed 1 września. Warto zachęcić rodziców do zaplanowania wolnych dni i zorganizowania czasu na pobyt z dzieckiem w przedszkolu w okresie bezpośrednio poprzedzającym pójście dziecka do przedszkola, a formalnie przygotowanym przez przedszkole. Ważne jest oswojenie się z nową sytuacją nie tylko dziecka, ale i rodziców.(…)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!