Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przedszkolaki zdobywają odznaki

Stanisława Stępień   Kwiecień 2011

Dobrze przemyślane i realizowane wycieczki ułatwiają dzieciom poznanie różnych miejsc i zjawisk, wpływają na rozwój spostrzeżeń, wyobrażeń i myślenia, przyczyniają się do kształtowania i rozwijania uczuć społecznych, patriotycznych i estetycznych. Dzięki uczestniczeniu w wycieczkach dz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wycieczkainspiracjebezpieczeństwonauczycieledukacja regionalna

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Dobrze przemyślane i realizowane wycieczki ułatwiają dzieciom poznanie różnych miejsc i zjawisk, wpływają na rozwój spostrzeżeń, wyobrażeń i myślenia, przyczyniają się do kształtowania i rozwijania uczuć społecznych, patriotycznych i estetycznych. Dzięki uczestniczeniu w wycieczkach dzieci stają się koleżeńskie, chętne do współpracy, wytrwałe i zaradne.
Współcześnie coraz częściej wskazuje się na konieczność poszukiwania i stosowania takich metod, form i treści wychowawczych, które przy stosunkowo małych nakładach sił i środków mogą przynosić maksymalne korzyści pedagogiczne. Każdy rodzaj aktywności dzieci może być wykorzystany jako forma wychowania. W tej dziedzinie turystyka połączona z krajoznawstwem ma szansę pełnić funkcję szczególną, ponieważ jest to forma aktywności niosąca ze sobą duży ładunek emocjonalny, determinujący jej atrakcyjność.


Autorka w swoim tekście definiuje, czym jest wycieczka, opisuje ideę Odznaki Turystyki Pieszej dla dzieci „Siedmiomilowe Buty” oraz Dziecięcej Odznaki Turystycznej. Przedstawia, jak w praktyce wygląda zdobywanie odznaki przez dzieci i jak za pomocą tychże działań można pomóc dzieciom w odkrywaniu ich „małej ojczyzny”.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz