Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 6158.66 kb
Id: 6397

Przedszkolaki w podróż wyruszają – wszystkie cuda świata niebawem poznają [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Maj 2017

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania dzieci i poszerzanie wiedzy o niezwykłych budowlach z całego świata: poznawanie nazw, miejsc, w których zostały wybudowane, historii ich powstawania i ciekawostek z nimi związanych; wzbogacanie wiedzy na temat świata przyrody, szczególnie z zakresu niezwykłyc... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 4

Zobacz również

scenariusz zajęćpięciolateksześciolatekedukacja międzykulturowaedukacja przyrodniczarozwój manualny

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Maj 2017

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania dzieci i poszerzanie wiedzy o niezwykłych budowlach z całego świata: poznawanie nazw, miejsc, w których zostały wybudowane, historii ich powstawania i ciekawostek z nimi związanych; wzbogacanie wiedzy na temat świata przyrody, szczególnie z zakresu niezwykłych zjawisk i struktur przyrodniczych; kształtowanie ciekawości poznawczej i postawy badawczej przedszkolaków; doskonalenie sprawności rąk i koordynacji wzrokowo-ruchowej podczas zabaw; rozwijanie wyobraźni przestrzennej przedszkolaków i umiejętności logicznego myślenia; stwarzanie okazji do zgodnej współpracy w zespole.