Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 548.4 kb
Stron: 3
Id: 2831

Przedszkolaki uczą się tolerancji (scenariusz zajęć)

Edyta Kaczanowska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Według podstawy programowej każde dziecko kończące edukację przedszkolną powinno wiedzieć, że wszyscy ludzie mają równe prawa. Na poziomie edukacji przedszkolnej należy do tej tematyki podejść z wyczuciem, by była ona dostosowana do możliwości i zainteresowań dzieci w tym ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja międzykulturowarozwój społecznyscenariusz zajęć

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Według podstawy programowej każde dziecko kończące edukację przedszkolną powinno wiedzieć, że wszyscy ludzie mają równe prawa. Na poziomie edukacji przedszkolnej należy do tej tematyki podejść z wyczuciem, by była ona dostosowana do możliwości i zainteresowań dzieci w tym wieku.
Zależało mi na tym, by przedszkolaki spotkały się z zagadnieniem tolerancji rasowej. Podejmując to zadanie, zastosowałam metody aktywne, nawiązujące przede wszystkim do pedagogiki zabawy i technik twórczego myślenia. Dzięki temu trudne treści związane z prawem do równości udało mi się przekazać w sposób atrakcyjny dla moich wychowanków.


Dalszą część artykułu stanowi gotowe narzędzie – scenariusz zajęć „Wszyscy ludzie mają prawo do równości”, w którym zawarto następujące cele ogólne:

  • kształtowanie postawy tolerancji wobec ludzi innych ras i narodowości;
  • przybliżanie dzieciom sposobu bycia i kultury ludzi z różnych miejsc świata;
  • stwarzanie warunków do ekspresji ruchowej, plastycznej oraz przejawiania pozytywnych relacji interpersonalnych.

Objętość artykułu:
3 strony.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz