Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przedszkolak zwiedza świat. Część V. Afryka

Małgorzata Furmaniak, Marta Marzęcka   Styczeń 2023

Cele: pogłębianie wiedzy o świecie; doskonalenie umiejętności korzystania z globusa. Pomoce: zakładka „Podstawowe informacje o Afryce” w prezentacji multimedialnej „Afryka”; globus (z zasobów dydaktycznych przedszkola) Nauczyciel zaprasza dzieci do zapoznania się z podstawowymi wiadomościami o ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (5.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2023

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Do tego scenariusza dostępne są gry edukacyjne:

 

https://blizejprzedszkola.pl/upload/gry/gra-10/

https://blizejprzedszkola.pl/upload/gry/gra-11/

 

oraz filmy:

 

https://blizejprzedszkola.pl/nosorozec

https://blizejprzedszkola.pl/szympans

Cele: pogłębianie wiedzy o świecie; doskonalenie umiejętności korzystania z globusa. Pomoce: zakładka „Podstawowe informacje o Afryce” w prezentacji multimedialnej „Afryka”; globus (z zasobów dydaktycznych przedszkola) Nauczyciel zaprasza dzieci do zapoznania się z podstawowymi wiadomościami o Afryce – w tym celu razem oglądają prezentację multimedialną (uwaga, prezentacja nie stanowi dodatku do tego artykułu). Dowiadują się, że Afryka leży na wszystkich czterech półkulach i przypominają sobie ich nazwy (północna, południowa, wschodnia, zachodnia), a także poznają nazwy wybranych państw afrykańskich oraz wygląd ich flag. Następnie odszukują Afrykę na globusie.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka